• prienuspauda

     

     

     

     

Festivalis „Ringio Ringiai”. Siekis – užtikrinti kultūros paveldo išsaugojimą

IMGP0287Jau aštuntąjį kartą Balbieriškis sujudo sukruto, nes tradicinis respublikinis vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių festivalis „Ringio Ringiai” čia sukvietė kolektyvus iš Lietuvos.

O jie atvyko atsiveždami dainą ir šokį, tad trankus patrepsėjimas nuvilnijo per miestelio gatves, šalikeles.

Ir štai Balbieriškio seklyčia atgijo. Šurmuliavo ne tik jaunimas, bet ir vyresnieji. Jie džiaugėsi, jog į festivalį atvykę svečiai tikrai neleis liūdėti.

Rodos, taip neseniai, 2002 m., Balbieriškio miestelyje susibūrė žmonių grupė, kuriuos pradžioje siejo bendras noras – išmokti gražiai šokti, bendrauti, įdomiau leisti laisvalaikį. Dabar tai žinomas kolektyvas „Ringis”. Jam vadovauja meno vadovas, choreografas Raimundas Markūnas. Taip Balbieriškio miestelyje gimęs tautinių šokių kolektyvas, pasivadinęs tekančio per miestelį upeliuko Ringio vardu, jau turi ir aukštą „Aukso paukštės“ apdovanojimą.

Kaimo bendruomenė „Balbieriškis“ ir šokių kolektyvas „Ringis“ – patys aktyviausieji bendruomenės nariai. Labiausiai jie orientuojasi į žmonių laisvalaikio užimtumą ir kultūrinę bendruomeninę veiklą, nes yra patys stipriausi, kūrybiškiausi ir draugiškiausi šios bendruomenės, kuri įvairiais būdais puoselėja tautiškumo tradicijas bei papročius, nariai.

Apie šventę

Pirmieji, kaip ir dera šeimininkams, festivalį pradėjo „Ringio” kolektyvas. Energingi šokiai ir trankus patrepsėjimas sulaukė skambių plojimų. Kolektyvo vadovas R. Morkūnas stebėjo savo auklėtinių pasirodymą ir, manau, džiaugėsi. Po jų iš pagrindinės mokyklos atskubėjo ir mažieji balbieriškiečiai, jaunučių liaudiškų šokių grupės „Ringutis” šokėjai (vad. Ramutė Švedienė), kurie linksmai besišypsodami nardė šokio ritme. Jie – jaunoji „Ringio” pamaina, ir po pasirodymo, kaip dera vyresniesiems, paėmę už rankų juos išsivedė užleisdami vietą kitiems dalyviams.

Na, o kai Lentvario kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė” (vad. Rimutė Blikertienė) ir Kauno kultūros centro Tautos namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Suktinis” bei instrumentinė grupė (vad. Tadas Kviklys) vieni kitus keisdami šoko ir grojo, pasijutau it tikroje šventėje, kuomet norisi ne tik šokti, bet ir dainuoti. Prakaitą braukdami šokėjai šypsojosi ir gera nuotaika bandė užkrėsti susirinkusius.

Elektrėnų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Vijūnas” (vad. Angelė Pačėsienė) ne šoko, o tiesiog sklandė grindų paviršiumi. Tai buvo nuostabus reginys, kuomet jaučiamas muzikos pakylėtų šokėjų dvasia.

O kai užgrojo Klaipėdos miesto kultūros centro instrumentinė grupė (vad. Gintautas Bareikis) ir sutrinko gegužinių laikus primenantys šokiai, kuriuos šoko vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Vėtra” (vad. Vilius Šleinius), ne vieno atmintyje iškilo jaunystės šėliojimo metai. Ne veltui sakoma, kad „Žilė galvoj, velnias uodegoj”, nes baltomis gijomis pasipuošę kai kurie šokėjai taip sukosi, jog buvo galima pamanyti, jog suktinukus ir pynutes suka šešiolikmečiai.

Pagaliau festivaliui skirti šokiai sušokti, muzika išgrota. Susirinkusiųjų pasveikinti atvyko svečiai iš Prienų savivaldybės, Balbieriškio bendruomenės vadovas. Visi buvo apdovanoti gėlėmis, dovanomis ir padėkomis, kurios keliaus į skirtingus Lietuvos miestus, primindamos, jog Balbieriškyje jie jau laukiami kitais metais, būsimajame „Ringio Ringiai” festivalyje.

O šio festivalio tikslas – užtikrinti kultūros paveldo išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms – tikrai įsimins ir bus perduodamas iš lūpų į lūpas.

 Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti