Europos sklandymo čempionate standartinėje klasėje pratimas anuliuotas, kitose klasėse lietuviai baigė pratimą antrajame ir trečiajame dešimtukuose

DSC_2407

kvitrina.com

Liepos 11 d. Pociūnuose vykstančiame Europos sklandymo čempionate buvo vykdomas aštuntas pratimas, Deja, bet permainingas oras padarė nemažai korekcijų. Standartinės klasės rezultatai buvo anuliuoti. Todėl šioje klasėje situacija bendroje įskaitoje nepasikeitė. Gvidas Sabeckis (2360) toliau laikosi šalia prizininkų trejeto ir nuo lyderio Jan-Ola Nordh (2450) atsilieka 90 taškų. Kitas Lietuvos pilotas Ringaudas Kikalas užima 24-ąją vietą (1772). 

Klubinėje klasėje 7 pilotams pavyko atlikti pratimą ir jis buvo užskaitytas. Deja, lietuvių tarp lyderių nebuvo. Andrej Lebedev buvo vienuoliktas, o Artūras Pilvinis – dvidešimt antras. 

Bendroje įskaitoje Lietuvos komandos nariai užima 6-ąją (Artūras Pilvis, 2393) ir 8-ąją (Andrej Lebedev, 2368) vietas. Šioje klasėje lyderio pozicijos neužleidžia Tomaš Suchanek (2767) iš Čekijos. 

15 m klasėje aštuntas pratimas lietuviams nebuvo itin sėkmingas. Marius Pluščiauskas užėmė 13-ąją vietą, o Gintaras Drevinskas – dvidešimt penktąją. Bendroje įskaitoje M. Pluščiauskas yra vienuoliktas, o G. Drevinskas – keturioliktas. Šioje klasėje lyderiauja patyręs sklandytojas iš Lenkijos Sebastian Kawa (3193). 

Jau rašėme, kad iš Pociūnų išvyko Italijos komanda. Čempionatų direktorius Vladas Motūza atsiuntė situacijos paaiškinimą:

Italijos komandą sudarė 4 pilotai. Vienas iš jų, tūpdamas į aikštelę, pasirinktą iš oro, neremontuojamai sulaužė sklandytuvą. Todėl tęsti varžybų nebegalėjo. Po trečios varžybų dienos buvo gautos dviejų komandų rašytinės pretenzijos dėl galimo Italijos pilotų sukčiavimo. Organizatoriai patikrino skrydžių įrašus ir skyrė pilotams nuobaudas: vienam iš jų dienos rezultatų diskvalifikaciją, kitam – bendrą varžybų diskvalifikaciją. Italijos komanda pateikė protestą tarptautinei žiuri komisijai, kuri jo netenkino ir paliko skirtas nuobaudas galioti. Italijos komanda nusprendė išvykti, nors toliau varžytis galėjo du jos pilotai“.

Taip pat skaitykite