• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Europinių pinigų siekia dvi bendrovės

Prienuose kuo toliau, tuo linksmiau. Ūkio ministerijos paskelbtame kvietime plėtoti atsinaujinančią energiją dalyvauja ne tik rajono savivaldybei priklausanti bendrovė „Prienų šilumos tinklai“, bet ir privati bendrovė „Pramonės energija“. Abi jos ruošiasi nudžiuginti Prienų gyventojus ir, gavus lėšas, pastatyti biokatilines.
Savivaldybės valdoma bendrovė ruošiasi rekonstruoti perimtą iš „Prienų energijos“ sviesto gamyklos katilinę (Pramonės g. 19) ir įrengti du 5 ir 2,5 MW galios biokuro katilus. Iš ES fondų daliniam apmokėjimui prašoma 2243637,96 Lt.
Privati bendrovė „Pramonės energija“ skelbiasi, kad nori Prienuose (adresas nenurodytas) pastatyti biokatilinę, kurioje bus įrengti du biokuro katilai (5 ir 3 MW). Paremti šį projektą prašoma 4920500 Lt. Deja, katilinės adresas nenurodytas, bet nesunku suvokti, kad tai šalia pirties esantis sklypas, kuris priklauso UAB „Mačiūnai“.
Tiesa, bendrovės „Mačiūnai“ sklypas nėra įtrauktas į Prienų miesto specialųjį planą, kuriame yra nurodytos galimos katilinių statybos vietos. Sklypo žemės paskirtis leidžia tokias statybas, bet tokio statinio savininkas turi gauti nemažai leidimų bei atsidurti specialiame plane.
AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorė Albina Mincuvienė naujienų portalui kvitrina.com sakė, kad yra parengtas techninis rekonstruotos katilinės projektas, gautas ir statybos leidimas. Savivaldybės administracijai pavesta paruošti medžiagą konkursui ir išrinkti rangovą. Savivaldybės įmonės vadovė tiki, kad jų paraiška bus priimta ir artimiausiu metu bus galima pradėti statybas.
Primename, jog šiuo metu AB „Prienų šilumos tinklai“ valdo 8 katilines įvairiose rajono seniūnijose. Daugiausiai šios katilinės teikia šilumą administraciniams pastatams ir tik neseniai perimta Jiezno katilinė šildo ir daugiabučius namus. Pasak A. Mincuvienės, kai bus patvirtinta, jog lėšos projektui skiriamos, prasidės paieška banko, kuris galėtų bendrovei suteikti virš 3 mln. litų paskolą, už kurią garantuotų savivaldybė.
Prienams reikia katilinės, kuri naudotų pigesnį kurą. Beliko sulaukti kvietimo organizatorių sprendimų.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti