•  

     

     

     

     

ES parama – Veiverių ir Balbieriškio planavimui


Pranešimas spaudai        

Prienų rajono savivaldybės administracija jau gali rengti Veiverių ir Balbieriškio miestelių teritorijų bendruosius planus – vidaus reikalų ministras Artūras Melianas pasirašė įsakymą, kuriuo skiriama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama tokių dokumentų rengimui.

„Darnus miestelių vystymas bei racionalus jų išteklių naudojimas priklauso nuo savivaldybių gebėjimo planuoti savo teritorijas. Planavimo dokumentai – reikalingas įrankis kiekvienai šalies savivaldybei, o ES struktūrinių fondų parama leidžia šį įrankį sukurti ir juo naudotis“, – teigia ministras A. Melianas.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus teigimu, nesant teritorijos bendrojo plano, neužtikrinama darni socialinė ir ekonominė teritorijos plėtra, netenkinami visuomenės poreikiai. Be to, be teritorijos vystymo koncepcijos, investicijos į infrastruktūrą panaudojamos neefektyviai.

„Mūsų rajonui bendrųjų planų parengimas yra labai savalaikis ir tikslingas ne tik kasdieniniams darbams įgyvendinti, bet ir galvojant apie ES paramą  2014-2020 m. finansiniu periodu, kurio metu lėšų įsisavinimas bus susijęs su teritorijų planavimu“, – sako A. Marcinkevičius.

Įgyvendinant savivaldybės parengtą projektą, bus siekiama suformuoti Veiverių ir Balbieriškio miestelių teritorijos vystymo koncepciją, nustatyti teritorijos tvarkymo, naudojimo ir apsaugos prioritetus. Jais remiantis bus galima plėtoti inžinerinę, susisiekimo ir kitą visuomenės poreikiams tenkinti reikalingą infrastruktūrą, numatyti socialinį ir kultūrinį teritorijos vystymą ir kt.

Bendra šio projekto vertė – per 284 tūkst. litų, iš kurių didžiąją dalį sudaro ES struktūrinių fondų lėšos.

Daugiau informacijos:

VRM Protokolo ir viešųjų ryšių skyrius,

Tel. (8 5) 271 8512

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti