E. Venckaus šou po didžiosios pertraukos ir I. Sargiūno benefisas pratęsimo metu virto nuostabia „Labas GAS“ komandos pergale Klaipėdoje

Penkių kėlinių KMT rungtynių trileris Klaipėdoje baigėsi Prienų „Labas GAS“ krepšininkų pergale (79:76). Visas rungtynes vyko bekompromisė kova, kuri buvo pilna netikėtumų, praradimų, prastų sprendimų ir džiaugsmingų akimirkų.

Mačo svarstyklės nuolat bangavo. Pirmąjį kėlinį laimėjo Prienų komanda (13:16), antrąjį – aikštelės šeimininkai „Neptūno“ krepšininkai (24:13), trečiąjį – vėl prieniškiai (13:16). Prieš lemiamą kėlinį Mariaus Leonavičiaus auklėtiniai turėjo penkių taškų deficitą (50:45). Bet Prienų komanda ketvirtajame kėlinyje ne tik panaikino 9 taškų atsilikimą (60:51), bet ir išsiveržė į priekį (62:65). Deja, po keturių kėlinių buvo lygybė (67:67).

Pratęsimą rezultatu 12:9 laimėjęs  „Labas GAS“ iškovojo antrą ir sudėtingą pergalę KMT turnyre (79:76).

Visa Prienų komanda verta pagyrų, bet ekipos lyderiai šiose rungtynėse buvo Juwan Durham (13 taškų, 11 atkovotų kamuolių), Erikas Venckus (27 taškai, 6 atkovoti kamuoliai) ir Ignas Sargiūnas (19 taškų, iš kurių 10 – per pratęsimą).

KMT „Neptūnas“ – „Labas GAS“ 76:79 (13:16, 24:13, 13:16, 17:12, 9:12)

Juwan smaginosi kaldamas kamuolį į varžovų krepšį iš viršaus

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Rapolas Ivanauskas (0:2), bet po keturių minučių jau pirmavo aikštelės šeimininkai (7:6). Ir toks scenarijus privertė „Labas GAS“ strategą M. Leonavičių imti minutės pertraukėlę, po kurios svečiams pavyko perimti iniciatyvą. Giedrius Stankevičius pelnė tritaškį, Erikas Venckus pridėjo 4 taškus, Juwan Durham padidino skirtumą iki 3 taškų (13:16).

Nokdaunas kėlinio pradžioje ir prarasta iniciatyva

Aikštelės šeimininkai jau kėlinio pradžioje pasiuntė Prienų komandą į nokdauną (11:2) ir išsiveržė į priekį (24:18). Ir nors „Labas GAS“ po Rapolo Ivanausko ir Igno Sargiūno taškų pavyko laikinai sumažinti skirtumą iki 5 taškų (28:23), „Neptūnas“ įgijo dviženklį pranašumą (35:25). Visgi, tolimesnis aikštelės šeimininkų spurtas buvo sustabdytas ir po dviejų kėlinių komandas skyrė 8 taškai (37:29).

IMGP07451

Erikas Venckus tapo „Labas GAS“ atsigavimo iniciatoriumi

Ir nors trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ įgijo 11 taškų persvarą (45:34), Mariaus Leonavičiaus kariauna nepalūžo. Komandoje atsirado naujas vedlys ir juo tapo Erikas Venckus. Puolėjas antroje trečiojo kėlinio pusėje pelnė 9 taškus ir padėjo komandai sumažinti deficitą iki 5 (50:45).

Eriko Venckaus šou ir lygybė po keturių kėlinių

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vos nepradėjo pildytis antrojo kėlinio siaubas (54:45). Bet nepradėjo. Isiah Imipig ir Giedrius Stankevičius sumažino skirtumą iki 5 taškų (54:49). O tada prasidėjo antras per šias rungtynes Eriko Venckaus benefisas. Dešimt iš eilės puolėjo pelnytų taškų leido „Labas Gas“ komandai priartėti prie „Neptūno“ krepšininkų vieno taško atstumu (60:59). Igno Sargiūno ir Mantvydo Staniulio taškai išvedė prieniškius į priekį (62:63). Eriko Venckaus dvitaškis buvo taiklus ir „Labas Gas“, likus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos apie 2 min., jau turėjo 3 taškų persvarą. Deja, išlaikyti pergalingo rezultato nepavyko. Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė rezultatu 67:67.

245280809_4799103063468138_7752760020913015963_n

Igno Sargiūno žvėriškas žaidimas pratęsimo metu atnešė Prienams pergalę

Pratęsimo pradžioje „Neptūnas“ įgijo 4 taškų persvarą (71:67). Marius Leonavičius ima minutės pertraukėlę, kuri ir tapo lemtinga šioje dvikovoje. Po jos Erikas Venckus sumažino skirtumą iki 2 taškų (71:69). Ir nežiūrint į tai, jog aikštelės šeimininkai atkūrė 5 taškų pranašumą (76:71), po 11 iš eilės Igno Sargiūno pelnytų taškų Prienų komanda  ne tik panaikino atsilikimą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (76:79).