Eigirdo Žukausko ir Denyso Lukašovo sugrįžimas į komandą vainikuotas pergale Šiauliuose

468×60
Denys Lukašov ryškiai prisidėjo prie komandos pergalės Šiauliuose

Vasario 11 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai nutraukė pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ čempionate ir įveikė labai svarbiose rungtynėse „Šiaulius“ jų tvirtovėje – 97:95 (24:32, 23:19, 26:18, 24:26).

Virginijus Šeškus į starto penketą įtraukė abu brolius Ballus ir iškart pajautė (22:10), kad komandos žaidimas stringa. Vėliau jis šiek tiek pagerėjo ir „Vytautas“ grįžo į ritmą (27:22). Ir nors po pirmojo kėlinio komandas skyrė 8 taškai (32:24), Virginijaus Šeškaus sprendimas išleisti į aikštelę įžaidėjo pozicijoje Denysą Lukašovą pasiteisino su kaupu. D. Lukašovas ne tik sėkmingai vadovavo komandai, bet ir pats taikliai atakavo varžovų krepšį (21 taškas). Dar vienu teigiamu faktoriumi tapo į aikštelę Eigirdo Žukausko (13 taškų, 5 atkovoti kamuoliai) grįžimas, kuris ne tik sustiprino „Vytauto“ puolimą, bet ir padėjo komandai kovoje po krepšiais. „Vytautas“ laimėjo du kėlinius iš eilės ir prieš lemiamą įgijo 4 taškų persvarą (69:73). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai ir ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir iškovoti taip reikalingą pergalę.

„Vytauto“ gretose be Denyso Lukašovo ir Eigirdo Žukausko dar keturi žaidėjai pelnė dviženkles sumas – Regimantas Miniotas (16 taškų, 7 atkovoti kamuoliai), Tomas Dimša (14), LiAngelo Ballas (13), Edvinas Šeškus (15).

„Šiauliai“ – „Vytautas“ 95:97 (32:24, 19:23, 18:26, 26:24)

IMGP8298

Rungtynių eiga

Rungtynės prasidėjo „Šiaulių“ sėkmingomis atakomis (4:0). Tiesa, „Vytauto“ komanda po Tomo Dimšos dviejų prasiveržimų išlygino rezultatą (4:4). Kelias minutes vyko apylygė kova ir svečiai neleisdavo varžovams atitrūkti (7:6, 9:8). Visgi, aikštelės šeimininkai išnaudojo „Vytauto“ klaidas ir netikslius metimus bei išsiveržė į priekį (16:8). Regimanto Minioto taiklūs baudos metimai sumažino skirtumą iki 6 taškų (16:10). Deja, bet aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 6:0 (22:10). Regimanto Minioto tritaškis ir LiAngelo Ballo dvitaškis leido sumažinti atsilikimą iki 7 taškų (22:15). Panašus skirtumas išsilaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos (32:24).

Antrojo kėlinio pradžioje „Vytautas“ įsūdė į „Šiaulių“ krepšį tris tolimas bombas ir ne tik panaikino taškų deficitą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (32:34). Keletą minučių vyko apylygė kova, bet praėjus 4 kėlinio minutėms vėl pirmavo „Šiauliai“ (38:36). Kėliniui įpusėjus Denysas Lukašovas įsūdė du tolimus metimus ir „Vytautas“ įgijo 4 taškų persvarą (38:42). Virginijus Šeškus gavo techninę pražangą ir aikštelės šeimininkai perėmė iniciatyvą (44:42). LiAngelo baudos metimais išlygino rezultatą (44:44), bet aikštelės šeimininkai spurtavo 7:0 (51:44). Eigirdas Žukauskas įmetė du taškus su bauda ir po dviejų kėlinių „Vytauto“ taškų deficitas sumažėjo iki 4 taškų (51:47).

Trečiojo kėlinio pradžioje Denysas Lukašovas ir Eigirdas Žukauskas pataikė tritaškius ir panaikino taškų deficitą (53:53), o dar po kelių atakų „Vytautas“ įgijjo 4 taškų pranašumą (55:59). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė keturi taškai (59:63). Regimantas Miniotas ir Denysas Lukašovas taikliais metimais padidino Prienų-Birštono komandos pranašumą iki 8 taškų (59:67). Bet aikštelės šeimininkai labai greitai sumažino skirtumą iki 3 taškų (64:67). Likus iki kėlinio pabaigos apie minutei „Vytauto“ persvara siekė 7 taškus (64:71), o po trijų kėlinių svečiai pirmavo 4 taškų skirtumu (69:73).

Ketvirtąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo dviem taikliais tolimais metimais ir „Vytauto“ persvara dingo lyg nupūsta stipraus vėjo (77:73). Dar po vienos atakos „Šiaulių“ persvara jau buvo 5 taškai (80:75). Ir tada Virginijaus Šeškaus auklėtiniai iššovė, laimėdami trijų minučių atkarpą 12:2 (82:87). Spurtą pradėjo LiAngelo Ballas, pataikęs tritaškį ir realizavęs baudą, tolimą metimą pridėjo Denysas Lukašovas, Edvinas Šeškus tinkamai susitvarkė po varžovų krepšiu, o spurtą užbaigė dar vienas LiAngelo Ballo tritaškis. Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. rezultatas jau buvo lygus (89:89). Ir tada „Vytautas“ surengė dar vieną ir, kaip paaiškėjo, lemiamą spurtą (89:96).

Per likusias 2 min. aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 2 taškų (95:97), bet laikas buvo „Vytauto“ pusėje ir Virginijaus Šeškaus auklėtiniai šventė pergalę.