Dvariuko bendruomenė: geras kaimynas – geriau už giminę

Gelbėkit vaikus

72423556_3044202235651740_5014610287878209536_n

Vilija Čiapaitė

Ne kartą norėjau pakalbinti Dvariuko bendruomenės pirmininkę Gražiną Bendinskienę, kuri mus stebina savo jaunatviškumu. Ir nelabai galėjau, nes ji visuomet atsakydavo, jog tai tik smulkmena ir jai patinka daryti tai, ką daro. Tačiau pakalbinau keletą dvariukiečių. Jie man papasakojo apie savo pirmininkę, kuri nesibodi sėsti ant keturračio ir užsidėjusi šalmą keliauti su vyru Antanu. Būtent iš kalbintųjų sužinojau, jog ši energija trykštanti moteris jau nuo 2018 m. vasario, perėmusi bendruomenės vadžias į savo rankas, neleidžia sau tyliai stebėti, kaip „teka rami gyvenimo tėkmė“. Bendruomenei priklausančių gatvių yra net 22. Riba: nuo tilto Dariaus ir Girėno bei Medelyno gatvėmis iki miško ir F. Vaitkaus gatve nuo P. Martišiaus gatvės iki miško už „Popiernės“. Taigi, tai nemažas miesto kvartalas, kuriame gyvena daug žmonių. Daug išvykę užsienin, tačiau ne vien vyresnieji čia gyvena. Yra ir jaunų šeimų, kurias reikia gerokai pajudinti, kad įsitrauktų į bendruomeninį gyvenimą.

Renginiai, neleidžiantys įsivešėti rutinai

Per šiuos beveik dvejus metus Dvariuko bendruomenės žmonės kaskart stebisi, jog jų pirmininkė vis atranda nišų, kurioms ne visi būdavo pasirengę. Štai, jau du kartus Prienų muziejuje buvo pakviesti į edukacijas. Tai „Kūčių valgiai“ ir „Duonos kelias iki stalo“. Vyresni gyventojai su smalsumu jas stebėjo ir mokėsi, o jaunesniems tai buvo patirties įgijimas, informacijos gavimas. Tačiau vien tuo neapsiribojama. Šiais metais taip pat bus organizuota edukacija „Kūčių valgiai“. Pasak pašnekovų, daugelis pamiršta tradicinius senolių valgius, tačiau muziejaus moterys ištraukia receptus iš užmaršties ir juos gamina kartu su mumis. Beje, kasmet dvariukiečius pirmininkė suburia dalyvauti ir Užgavėnių linksmybėse.

Susirenka jie ne tik pakalbėti, bet ir pašėlioti, o sudeginę Morę laukia gražaus pavasario ir tikisi gero derliaus. Labai visiems patinka, kad būtent Dvariuko Morė skina laurus ir vis laimi pirmąsias vietas jau kelinti metai iš eilės. Ir dar. „Besmegenių sąskrydyje“ Dvariuko besmegenis buvo apdovanotas specialiu piniginiu prizu. Kasmet bendruomenė su pirmininke priešakyje dalyvauja Prienų rajono savivaldybės rengiamose šventėse „Rudens spalvos“. Šie metai labai pradžiugino pirmininkę, nes jų patiekalas buvo pripažintas skaniausiu!

Beje, Dvariuko bendruomenės organizuotame konkurse „Velykų medis” dalyvavo 9 dvariukiečiai, tai buvo puiku ir, manau, kad kitais metais šiame konkurse dalyvaus jų daugiau, kuriuos oi, kaip sunku išjudinti iš sąstingio.

71867268_479445545986629_7786727393560887296_n

Vaikai – mūsų ateitis

Tačiau Dvariuko bendruomenė neapsiriboja vien tik saviugda. Jie gražiai bendrauja ir su lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikučiais. Jiems kasmet bendruomenė surengia Velykų šventę su Velykų bobute ir dieduku. Štai tada vaikams būna puiki diena – jie ridena margučius ir dar visokių linksmybių būna. Be abejo, krepšelis margučių vaikučius labai pradžiugina. O kokios Kalėdos be Dvariuko senelio? Jo kasmet vaikučiai sulaukia ir, be abejo, linksmybių bei dovanų. Čia didžiulį indėlį įdeda, kaip sakė darželio darbuotojai, Dvariuko pirmininkė Gražina Bendinskienė.

71954752_1109571795907516_3463089064851275776_n

Kelionės po Lietuvą ir savo kraštą

Pirmininkė neapsiriboja vien tik sėdėjimu prie popierių ar prie televizoriaus ekrano, ieškodama intrigų. Jos galvoje knibžda daugybė idėjų. Pasak vienos Dvariuko gyventojos ir bendruomenės narės, ji džiaugiasi, jog rengiamoje kelionėje į Burbiškių dvarą, kur vyksta „Tulpių žydėjimo“ festivalis-šventė, gavo nemažą „dozę“ džiaugsmo. Juk buvo aplankytas stumbrynas, Rokiškio sūrių gamykla. Būtent čia visus sudomino edukacinė programa. Pasak pašnekovės, tai buvo turininga ir labai įdomi bei pilna įspūdžių kelionė.

Pokalbio metu sužinojau, jog pirmininkė suorganizavo grupę bendruomenės narių dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Nemuno kilpomis“, kur turistų trasoje įveikė 25 km. Tačiau vien tuo nebuvo apsiribota, nes pirmininkė suorganizavo ir žygį „Pažinkime Prienų šilą“. Šį kartą trasa buvo 15 km ilgio.

72423556_3044202235651740_5014610287878209536_n

Svajonės, netrukus virsiančios realybe – paskutiniai štrichai!

Daug kalbų, daug vaikščiojimų ir štai, Prienų rajono Savivaldybės taryba patenkino Dvariuko bendruomenės prašymą ir paskyrė žemės sklypą bendruomenės reikmėms. Jau dabar čia antri metai pluša dvariukiečiai. Jie puikiai žino, jog ši erdvė bus puiki vieta susiburti, renginiams, sportui. Pakalbinta pirmininkė sakė, kad tikimasi 2020 m. rudeniop sklypą paversti sporto-poilsio aikštele.

Buvo malonu klausytis, kad Prienuose yra žmonių, kurie dirba ne sau. „Subūrimai vykti į spektaklius, koncertus, linksmas ir palaikantis žodis. Visa tai telpa mūsų pirmininkės įvaizdyje“, – porino viena bendruomenės „Dvariukas“ moteris. Ir tai labai svarbu. Ne veltui sakoma, jog geras kaimynas, tai geriau už giminę. Gerą kaimyną gali pakviesti bet kuriuo metu, o giminė gali būti toli, už keliolikos kilometrų, tad pirmininkė stengiasi, kad kaimyniškumas, bendrystė sujungtų kuo daugiau žmonių ir jų bendras pabuvimas drauge dar labiau sucementuotų, sujungtų.

70165994_538609916884618_1027442080844087296_n

Po pokalbio su moterimis ėjau namo ir pro mane pravažiavo du keturračiai. Ant vieno sėdėjo „Dvariuko“ pirmininkė Gražina Bendinskienė, o kito vairą tvirtai laikė jos vyras Antanas. Rankos kilstelėjimas ir šypsenų pasidalinimas. Tad, kas mums būtina – supratimas ir ranka, kurios reikia kiekvienam net tada, kai nėra šalia artimųjų. Tokią ranką visada išties „Dvariuko“ pirmininkė ir jos vyras, nes jie yra tie, kurie su didele širdimi.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti