•  

     

     

     

     

Draudžiama žvejyba masalui naudojant gyvą žuvelę

0.951211001451371749

Gyva ar negyva žuvele gaudomos plėšriosios žuvys: lydekos, starkiai, salačiai, šamai, ešeriai, šapalai ir kt. Tam tikslui naudojamos meškerės, šakotinės ir skrituliai.

Aplinkosaugininkai žvejams mėgėjams primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos draudžia žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę.

Kodėl draudžiama masalui naudoti gyvą žuvelę? Mokslininkai teigia, kad draudimas žvejoti žiemą su gyva žuvele buvo įvestas, siekiant apsaugoti nerštui besiruošiančias lydekas. Su gyvu masalu labai lengva privilioti plėšrūnes, o dirbtiniu masalu jas privilioti sunku. Žvejojant ant ledo bei pastoviai keičiant žvejybos vietą ir perstatant skritulius, vėliavėles bei naudojant gyvą masalą, lydekos greitai išgaudomos.

Taip pat primename, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. draudžiama gaudyti lydekas, kadangi prasideda lydekų nerštas. Būtent šiuo laikotarpiu padaroma didžiausia žala lydekų ištekliams, sunaikinama ne tik pagauta lydeka, bet ir jos ikrai.

Informuojame, kad lydekų gaudymas draudimo laikotarpiu panaudojant mėgėjiškos žūklės įrankius, taip pat ir panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 str. 4 dalį užtraukia baudą nuo 120 iki 300 eurų, su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjams už neteisėtai sugautą kiekvieną lydeką teks atlyginti 158 eurų žalą gamtai.

Raginame gyventojus nebūti abejingais ir esant įtarimams, kad pažeidžiami aplinkos apsaugos reikalavimai, informuoti Alytaus RAAD Prienų agentūrą tel. (8-319) 61733 (darbo valandomis) arba tel. 112.

 

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento

Prienų agentūros informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti