Drama Anykščiuose – po septynių kėlinių kovos pergalingas Mantvydo Gečionio tritaškis ir „CBet-KKSC“ komandos šėlsmas

IMGP7218

Spalio 26 d. Prienų „CBet-KKSC“ krepšininkai savo antrąsias RKL „B“ čempionato rungtynes žaidė Anykščiuose su „KKSC-Elmis“ komanda. Išaiškinti nugalėtoją prireikė net trijų papildomų pratęsimų. Rungtynės buvo pilnos dramatizmo. Besibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui prieniškiai turėjo trijų taškų persvarą (65:68) ir kamuolį. Deja, Ernestas Mankauskas suklydo ir aikštelės šeimininkai nepraleido progos išlyginti rezultatą (68:68).

Pirmajame pratęsime vėl nepavyko išnaudoti turėtos iniciatyvos (70:76, 78:81) ir jis pasibaigė lygiomis (81:81). Antrajame jau reikėjo vytis varžovus (88:83) ir tai pavyko (89:91).  Bet ir jis baigėsi taikiai (91:91). Trečiajame pratęsime iš pradžių į priekį išsiveržė Prienų krepšininkai (91:96), bet aikštelės šeimininkai susigrąžino pranašumą (98:97). Tiesa, šį kartą paskutinės atakos šansas buvo išnaudotas su kaupu – Mantvydo Gečionio tritaškis praskrodė varžovų krepšio tinklelį (98:100). Pergalė, kuriai prireikė net trijų pratęsimų.

Prienų komandai 29 taškus pelnė Arnas Tilindė (11 atkovotų kamuolių), 21 – Ernestas Mankauskas, 16 – pergalingo tritaškio autorius Mantvydas Gečionis (10 atkovotų kamuolių), 15 – Raimundas Gerbutavičius.

Pirmajame kėlinyje žaidimas vyko sūpuoklių principu: įmeta vieni, paskui – kiti. Pirmąjį spurtą surengė svečiai. Esant rezultatui 4:2, „CBet-KKSC“ krepšininkai atsakė 6:0 (4:8). Aikštelės šeimininkai atsakė ne prasčiau (13:12). Visgi, kėlinio pabaigoje Prienų komanda buvo geresnė ir po pirmojo kėlinio turėjo 3 taškų pranašumą (13:16).

Antrojo kėlinio pradžioje „CBet-KKSC“ komanda surengė dar vieną spurtą ir padidino savo persvarą iki 12 taškų (13:25). Deja, gerą atkarpą pakeitė prasta ir aikštelės šeimininkai panaikino atsilikimą (27:27). Ernestas Mankauskas pataikė dvitaškį ir uždirbo papildomą baudos metimą (27:30). Anykščių krepšininkai įsūdė tolimą metimą ir po dviejų kėlinių aikštelėje įsivyravo lygybė (30:30).

Trečiojo kėlinio pradžioje prieniškiai vėl buvo „balne“. Arno Tilindės šou ir Ernesto Mankausko taškai vėl sukūrė Prienų komandai 8 taškų persvarą (32:40). Aikštelės šeimininkai vėl pataikė tritaškį (35:40), bet nesustabdė Mantvydo Gečionio. Baudos sumestos (35:42). Komandos apsikeitė tolimais metimais (38:45). Dar po kelių atakų skirtumas tarp komandų padidėjo iki 10 taškų (38:48). Tašką kėlinyje padėjo Mantvydas Gečionis, pataikęs tolimą metimą (39:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai iškart ėmėsi darbo ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (45:51). Ernestas Mankauskas pataikė tritaškį, bet varžovai atsakė tokios pat vertės metimu (48:54). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. prieniškiai pirmavo 7 taškais (58:65), bet neišlaikė ir po keturių kėlinių švieslentė rodė rezultatą 68:68.

Pirmajame pratęsime Prienų komanda turėjo iniciatyvą ir vėl buvo įgijusi 6 taškų persvarą (70:76). Persvarą „CBet-KKSC“ turėjo ir likus iki pratęsimo pabaigos apie minutei (78:81), bet vėl leido varžovams išlyginti rezultatą (81:81).

Antrajame pratęsime į priekį išsiveržė aikštelės šeimininkai (88:83), bet svečiai sugebėjo perlaužti žaidimo eigą ir likus iki pratęsimo pabaigos 15 sek. pirmauti 2 taškais (89:91). Deja, ir šį kartą pergalė išslydo iš rankų (91:91).

Ir trečiasis pratęsimas buvo pilnas dramatizmo. Prieniškiai įgijo 5 taškų persvarą (91:96). Bet eilinį kartą ją išbarstė (98:97). Likus iki trečiojo pratęsimo 20 sek. aikštelės šeimininkai prametė du baudos metimus ir suteikė Prienų komandai galimybę išspręsti rungtynių baigtį. Ir Pauliaus Ivanausko auklėtiniai išnaudojo gautą progą su kaupu – Mantvydas Gečionis įsūdė tritaškį ir išplėšė „CBet-KKSC“ komandai pergalę (98:100).