•  

   

   

   

   

Dirbta sutartinai – sprendimai priimti visais klausimais

IMGP0002 Rajono savivaldybės Taryboje

Rugpjūčio 29 d. vykusiame rajono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 26 dienotvarkės ir 1 papildomas klausimas.

Prieš balsuojant dėl dienotvarkės Tarybos narė Loreta Jakinevičienė paskelbė, jog partija „Tvarka ir teisingumas“ įkūrė tuo pačiu pavadinimu frakciją, o jos seniūne išrinkta pranešėja.

L. Jakinevičienė taip pat pareikalavo iš Kontrolės komiteto išbraukti Vidą Šiupšinską, kaip buvusios bendros „teistvarkių“ ir liberalcentristų frakcijos narį, o įrašyti Kastytį Tarasevičių, taip pat Etikos komisijoje vietoje Arvydo Bijamino pavardės įrašyti jos pačios.

Tarybos narė Rima Zablackienė pasiūlė išbraukti iš dienotvarkės klausimą dėl rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktoriaus tarnybinio koeficiento patvirtinimo, tačiau Tarybos nariai nepalaikė darbietės siūlymo.

Print

„Revuonos“ pagrindinėje mokykloje – tik vienas penktų klasių komplektas

Svarstant klausimą dėl klasių komplektų skaičiaus rajono mokyklose, opozicijos nariai teiravosi, kodėl Želkūnų pradinio ugdymo skyriaus komplektų grafoje įrašytas nulis. Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, o vėliau ir Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė Loreta Šernienė paaiškino, jog, pagal tėvų apsisprendimą, buvusios Želkūnų pagrindinės mokyklos mokiniai lankys Stakliškių, Butrimonių, Pivašiūnų ir Aukštadvario švietimo įstaigas. Tiesa, L. Šernienė pabrėžė, jog Želkūnuose yra paruoštos dvi klasės pradinukams, o galutiniai skaičiai bus aiškūs po rugsėjo 2 d.

Švietimo skyriaus vedėjas pasiūlė „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje formuoti tik vieną penktokų klasę, nors įstaiga prašo dviejų komplektų. Vedėjo manymu, į penktąsias „Revuonos“ klases užsirašė nemažai mokinių iš buvusių Klebiškio ir Kunigiškių pagrindinių mokyklų, bet šis skaičius gali sumažėti, nes 1-8 klasių mokiniams pavežėjimo išlaidos bus kompensuojamos tik iki artimiausios mokyklos, o tai reiškia – iki Šilavoto ir Balbieriškio pagrindinių. Po diskusijų Taryba 14 balsų patvirtino klasių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių klasių komplektus, tame tarpe palikdami „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vieną penktos klasės komplektą.

Jiezno gimnazijai neskyrė, Veiverių T. Žilinsko gimnazijai – papildomi etatai

Tarybos nariai po gan karštų diskusijų priėmė klausimo teikėjo Švietimo skyriaus sprendimo projekto redakciją, pagal kurią Jiezno gimnazijos prašymas skirti įstaigai papildomai 0,5 etato mokytojo padėjėjo buvo atmestas, o Veiverių T. Žilinsko gimnazijos prašymas dėl 0,25 etato pavaduotojui už darbą su ikimokyklinio ugdymo grupėmis – priimtas. Tiesa, L. Jakinevičienė dar bandė pasiūlyti kompromisinį variantą ir Jiezno gimnazijai skirti papildomai 0,25 padėjėjo etato, bet Taryba tam nepritarė.

Gan greitai ir be ypatingų diskusijų buvo nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas Socialinių paslaugų centro direktoriui, nors prieš tai opozicijos lyderė lyg ir bandė šį klausimą atidėti. Už balsavo 13 Tarybos narių.

Buvusios „Nemuno“ pradinės mokyklos nekilnojamas turtas atiteko „Saulutei“, Želkūnų pagrindinės – savivaldybės administracijai

Tarybos nariai po trumpų diskusijų priėmė sprendimą, jog buvusios „Nemuno“ pradinės mokyklos pastatas pereis į darželio-lopšelio „Saulutė“ pavaldumą, o Želkūnų pagrindinės mokyklos pastatą perims savivaldybės administracija.

„Prienų vandenys“ gavo pritarimą teikti paraišką projekto „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Balbieriškyje“ II etapui

Taryba pritarė sprendimui dėl „Prienų vandenų“ bendrovės vykdomo projekto „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Balbieriškyje“ paraiškos II etapui teikimo.

Pasak bendrovės direktoriaus Prano Mitkevičiaus, minėtas projektas dar nėra užbaigtas, nes jam buvo skirta per mažai lėšų, todėl likusią sumą bandoma gauti kaip ES fondų paramą iš 2007-2013 m. laikotarpio. Kartu su bendrovės lėšomis projekto užbaigimui reikia 1,5 mln. Lt. Gavus paramą bus paklota papildomai 1,5 km nuotekų ir 2,4 km vandentiekio tinklų. Jie bus klojami ne tik Balbieriškyje, bet ir Gerulių kaime. Tiesa, bendrovės vadovas nesugebėjo atsakyti, kaip padidės vandens ir nuotekų tarifai, kai į išlaidas bus įtrauktos I ir II etapų investicijos, o tai kartu sudarys 5 mln. Lt.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

6 komentarai

 1. Vilija Janulevičienė (Vj,,Už socialinį teisingumą")

  Kamile (ar …), mielai kviečiame Jus į diskusiją – susitikimą ir tai nebus minčių pasišvaistymas viešoje erdvėje. Mokate kritikuoti, žinote savivaldybės sudėtį, darbus ir t.t., todėl mielai kviečiame prisijungti su naujomis idėjomis ir mintimis.

  Atsakyti
 2. Benderis

  Na, bet ir įžūlumas, prikabino Gerulių kaimą prie Balbieriškio ir visi tyli. Kuo tas Gerulių kaimas toks ypatingas juk kiek dar kaimų rajone yra be normalaus vandentiekio ir kanalizacijos. Ar tik dėlto kad jis yra prie garsaus Balbieriškio, ar ir dėlto, kad įsikūręs šalia imperatoriaus.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti