•  

   

   

   

Dienos centro Veiveriuose nebus, „Revuonoje“ – vienas penktokų komplektas

Rugsėjo 26 d. vykusiame rajono savivaldybės Tarybos posėdyje netrūko diskusijų, raginimų ir palaikymo komandų. Per 3,5 val. Tarybos nariai apsvarstė 30 klausimų.

Daugiausiai dėmesio sulaukė klausimai dėl Veiverių dienos centro projekto sustabdymo, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos penktų klasių komplektų nustatymo ir papildomo etato Prienų sporto ir pramogų arenoje įsteigimo.

Svarstant klausimą dėl didžiausio leistino etatų skaičiaus padidinimo Sporto ir pramogų arenoje, įsteigiant valytojų etatus, Tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Viešosios įstaigos administracija prašė padidinti didžiausią leistiną etatų skaičių iki 6, tačiau Ekonomikos komitetas (pirmininkas Alvydas Vaicekauskas) nepritarė tokiam prašymui ir pasiūlė nustatyti 5,5 etato.

Tarybos narė Loreta Jakinevičienė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto vardu pateikė siūlymą nedidinti jau nustatyto didžiausio leistino 4,5 etato skaičiaus. Pasak „teistvarkės“, įstaigoje išpūsti administracijos etatai, kurių sąskaita ir gali būti įsteigtas dar vienas – valytojo.

Įstaigos direktorius Arūnas Vaidogas paaiškino, jog papildomų etatų prašoma, nes arenoje yra apie 3000 m² valomų plotų. A. Vaidogas taip pat pridūrė, jog etatui daugiau lėšų neprašoma.

Tarybos narė Rima Zablackienė pasiūlė iš viso atsisakyti praktikos nustatinėti viešosioms įstaigoms etatų skaičius, nes jos finansuojamos ne tik iš biudžeto lėšų.

Tarybos nariai palaikė Ekonomikos komiteto siūlymą (14 balsavo už, 6 prieš).

Taryba taip pat nustatė bilietų kainas arenoje vykstantiems renginiams bei patvirtino teikiamų paslaugų įkainius.

Tiesa, ir šio klausimo svarstymas neapsiėjo be ginčų. Tarybos narė L. Jakinevičienė pasiūlė nustatyti krepšinio klubui „Prienai“ nuomos mokestį, bet jos siūlymui nebuvo pritarta. Taryba 13 balsų nustatė bilietų kainų nominalus nuo 3 iki 50 litų, taip pat nutarė, jog 75 procentai sumos, surinktos už bilietus į „TonyBet“ komandos rungtynes, atiteks „Prienų“ klubui, o arena jis naudosis nemokamai.

„Revuonos“ pagrindinėje mokykloje – vienas penktų klasių komplektas

Taryba ne tik paliko galioti rugpjūčio 29 d. posėdyje priimtą sprendimą dėl penktų klasių komplektų skaičiaus „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje nustatymo, bet ir pakeitė bendrajame tinklo pertvarkos plane leidimą formuoti „Revuonoje“ dvi penktąsias klases, nors mokyklos bendruomenė ir tėvų atstovai prašė leisti įstaigai steigti du komplektus. Revuoniškiai savo poziciją grindė tuo, kad pertvarkos plane buvo užfiksuota, jog, reorganizuojant „Revuonos“ vidurinę mokyklą į pagrindinę, įstaigai bus leidžiama formuoti dvi pirmąsias ir dvi penktąsias klases. Ir tik rugpjūčio 29 d. buvo sužinota, jog leidžiama formuoti tik vieną penktųjų klasių komplektą. Anot mokyklos bendruomenės atstovų, Tarybos sprendimas atėmė iš vaikų pasirinkimo teisę.

Klausimo pranešėjas, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas aiškino, jog „Revuonoje“ dirbanti komisija yra konstatavusi, kad penktoje klasėje mokosi 29 mokiniai, su kurių tėvais yra sudarytos sutartys. Skyriaus vedėjas taip pat teigė, jog mokyklos mokinių krepšelis yra minusinis, o antrojo komplekto atsiradimas dar padidintų neigiamą balansą apie 50 000 Lt.

Mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė pabrėžė, jog įstaigoje yra priimti sprendimai dėl minusinio mokinių krepšelio mažinimo ir paskaičiuota, jog, formuojant du penktų klasių komplektus, mokykla turės tik 28 000 Lt minusinį biudžetą. Tiesa, mokyklos vadovė pasakė, jog vykdys Tarybos sprendimą, koks jis bebūtų.

Tarybos opozicijos nariai apkaltino valdančiuosius ne tik nesilaikant pažadų, o ir nekreipiant dėmesio į Švietimo ir mokslo ministerijos raštą, kuriame teigiama, jog rugpjūčio 29 d. Tarybos sprendimas dėl klasių komplektų skaičiaus nustatymo „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje yra neteisėtas.

Tiesa, rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas ministerijos išvadoje įžvelgė kitą prasmę ir todėl Tarybai pateiktame projekte dėl bendrojo mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimo įtraukė ir punkto, kuriame rašoma, jog „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje gali būti formuojami du penktų klasių komplektai, korekciją. Pagal ją ir bendrajame plane turėtų likti leidimas formuoti tik vieną penktosios klasės komplektą.

12 Tarybos narių pritarė bendrojo mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimams ir tokiu būdu panaikino prieštaravimus tarp rugpjūčio 29 d. posėdyje priimto sprendimo ir bendrojo plano.

Taip pat Tarybos nariai (11 balsavo prieš) nepalaikė jos narės R. Zablackienės siūlymo panaikinti rugpjūčio 29 d. posėdyje priimtą sprendimą dėl vieno penktos klasės komplekto formavimo „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje.

Dienos centro Veiveriuose nebus

Kitas emocijų protrūkis įvyko svarstant siūlymą sustabdyti Veiverių dienos centro projekto vykdymą. Projekto iniciatorė Tarybos narė L. Jakinevičienė apgailestavo dėl valdančiųjų noro atsisakyti investicijų į socialinių paslaugų plėtrą, nes būtent tokių centrų steigimas yra prioritetinė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sritis.

Tarybos nariai Martynas Butkevičius, Jonas Vilionis, Cezaras Pacevičius bei Seimo narys Vytautas Kamblevičius nesupranta, kodėl reikia atsisakyti 700 000 Lt investicijų į objektą, kuris pagerintų socialinį darbą su jaunimu vienoje didžiausių rajono seniūnijų.

Valdančiosios koalicijos nariai šiuo klausimu turėjo savo nuomonę. Esą Veiveriams reikia vaikų darželio, o ne Dienos centro. Įsteigus jį, 5 metus nebūtų galima tose patalpose vykdyti kitos veiklos, o tai reiškia, jog darželio plėtra būtų nustumta į šalį.

Pasak Investicijų skyriaus vedėjo Vytauto Griauslio, Tarybai pritarus strateginiams sprendimams, vaikų darželio Veiveriuose finansavimas galėtų būti išspręstas per porą metų.

L. Jakinevičienė paprašė neklaidinti visuomenės tokiais pareiškimais, nes yra priimtas sprendimas į buvusias „Nemuno“ pradinės mokyklos patalpas perkelti darželį „Pasaka“, ir būtent šiam projektui bus pirmiausiai skiriamos investicijos, todėl Veiveriai jų tikrai negaus.

Netikėtai valdantieji sulaukė palaikymo iš opozicijos lyderės R. Zablackienės, kuri aiškiai pasakė, jog Dienos centrų rajonui nereikia ir palaikė vaikų darželio plėtros idėją. Pasak Tarybos narės, „darbiečiai“ nuosekliai laikosi savo pozicijos, todėl atvirai išsako savo mintis, nors jos šįkart ir nesutapo su opozicijos daugumos nuomone.

Balsavimas parodė, jog valdantieji įgyvendino savo sprendimą netęsti Veiverių dienos centro projekto (13).

 

Rajono savivaldybės Taryboje

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

20 komentarai

 1. Vilija Janulevičienė (Vj,,Už socialinį teisingumą")

  Keleto rajono politikų pareikšta nuomonė: ,,Deja, reikia pripažinti, kad kai kurių bendruomenių veikla rajone, kelia abejonių…“.

  Atsakyti
 2. p. Vilijai

  Tokių kaip tamsta Vilija:“teisinguolių“, kiršinančių, skaičiuojančių kitų „nuodėmes“, turi kiekviena bendruomenė. Ir per tokias personas tik ir bjursta žmonių bendruomeniškumas. O kelionės niekada nėra slepiamos, atsiverskite Prienų VVG tinklalapį, ten visa informacija.

  Atsakyti
 3. Vilija Janulevičienė (Vj,,Už socialinį teisingumą")

  Noriu informuoti nežinančius ir nesuprantančius: Visuomeninis judėjimas turi savo valdymo narius tai yra Taryba, kuri sprendžia iškilusius klausimus ir svarsto gyventojų prašymus. Nors pati esu veiverietė, tačiau turiu laikytis tam tikrų asociacijos įstatuose numatytų tvarkų. Turinti įsipareigojimų ir negaliu viena spręsti kas gerai, o kas blogai. Veiverių seniūnijoje yra 6 bendruomenės, iš jų dvi Veiveriuose. Tai štai Jums ir visas būrys. Judėjimas negavo jokio prašymo ar pranešimo, kad turi atstovauti gyventojus. Todėl gyventojai, ateinančiuose bendruomenių pirmininkų rinkimuose, turi gerai pagalvoti ką deleguoti ir, ar tas žmogus gerai dirbs savo darbą – kovos ir atstovaus savo žmones. Jei bendruomenės pirmininkas tik geba pildyti projektų paraiškas, ar vykti į keliones (apie kurias net nežino kiti bendruomenės nariai), toks pirmininkas tikrai negalvos apie kitų gerovę. O ponioms Daivai Venclovienei ir Virginijai Žliobienei vertėtų pagalvoti ar dar tinkamos toliau vadovauti jau ir taip išbjurusioms bendruomenėms.

  Atsakyti
 4. gzs

  Tai tada reikia daryti išvadas, kad Žiburys yra visiškas šlamšto gabalas į kurį vaikai neina, o jei nueina tai paskui pabėga. Turėtų būti gėda, kad valdžia naikina geras mokyklas, o saugoja šlamšto gabalus, kaip žiburys, kurių pernai šimtukininkai beveik visi ėjo papildomai mokintis. GĖDA

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti