Dešimtasis mėgėjų teatrų festivalis „Šaltupis“ prasidėjo šūviu iš istorinės patrankos

IMGP9847

kvitrina.com

Gegužės 26 d. kaimo sodyboje „Šaltupis“ vyko dešimtasis festivalis „Šaltupis“, kuriame buvo rodomi Želkūnų kaimo bendruomenės, Kauno, Jiezno KLC, Skaudvilės, Voškonių ir Naujosios Ūtos mėgėjų teatrų vaidinimai.

IMGP9880

Šventė prasidėjo trimis šūviais iš istorinės patrankos, lyg kviečiant prisiminti festivalio pradžią ir sumanytojus – Sigitą Kancevyčių ir Raimundą Puišį. Pirmasis, apsilankęs tik ką įrengtoje Gintarės ir Raimundo Puišių sodyboje, pasiūlė ten surengti teatrų festivalį, o antrasis po kiek laiko pranešė, jog jau statomas svirnas spektakliams vaidinti.

O šiemet, džiaugdamasis, jog festivalis jau sulaukė dešimtmečio jubiliejaus, Sigitas įkalbinėjo Raimundą į savo testamentą įrašyti reikalavimą, kad festivalius rengtų ir sodybos paveldėtojas Raimundo sūnus, bet sulaukė akibrokšto – Raimundas pažadėjo įtraukti į testamentą ir prievolę Sigitui būti vedėju ir kituose festivaliuose.

IMGP9914

Po Sigito pašmaikštavimų ir Hanos Šumilaitės palinkėjimų neprarasti sugebėjimų tiesiog džiaugtis vieni kitų darbais, Prienų rajono Savivaldybės administracijos atstovės Rimos Zablackienės trumpo vizito ir palinkėjimų bei įpareigojimo Raimundui išdalinti teatrų kolektyvams padėkas, Loretos Jakinevičienės džiugesio, kad festivalis ne tik išlaiko savo dvasinį veidą, bet kasmet jame atrandi kažką naujo, bei Raimundo Puišio plataus mosto rankomis ir šūkio, kad festivalis atidarytas, į sceną įžengė Želkūnų bendruomenės mėgėjų teatro „Veidrodis“ aktoriai, kurie parodė vaidinimą pagal J. Marcinkevičiaus dramą „Mindaugas“.

Kolektyvai keitė vienas kitą, vaidinimai skyrėsi, bet visus jungė vienas dalykas – meilė teatrui. O festivalio pabaigoje buvo išdalinti menininkės Aušros Deltuvienės pagaminti prizai bei išsakyti palinkėjimai atvykti į Šaltupį su naujomis premjeromis ir kitais metais.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti