•  

     

     

     

     

Dėl koronaviruso šalyje paskelbta ekstremali situacija. Kas toliau?

83629485_10158516411769113_7693679199130746880_o

 Vidmantas Venclovas

 Šalies Vyriausybė paskelbė visoje Lietuvoje ekstremalią situaciją dėl koronaviruso. Specialistai prognozuoja, kad jo mums išvengti nepavyks. Kalbama, jog šalyje koronaviruso protrūkiui pasiruošta.

Vasario 28 d. jau nustatytas pirmasis  šios ligos atvejis. Moteris gydoma Šiaulių respublikinėje ligoninėje.

O kaip pasiruošta mūsų krašte?

Birštono ir Prienų rajono savivaldybių atsakingi medicinos įstaigų vadovai naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog jie yra pasiruošę priimti tinkamus sprendimus, jei bus nustatytas koronaviruso atvejis. Medicinos darbuotojai aprūpinti specialia apranga, žino savo veiksmus. Galimam koronaviruso protrūkiui pasiruošę ir Prienų greitosios medicininės pagalbos komandos.

Abiejose savivaldybėse buvo surengti Ekstremalių situacijų komisijų posėdžiai ir jų dienotvarkėse buvo minimas koronavirusas, išklausyti medicinos įstaigų vadovai ir jų rekomendacijos. Deja, bet į Prienų rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį nebuvo pakviesti seniūnijose dirbančių pirminių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Iš atsakingų rajono savivaldybės administracijos specialistų teko girdėti, jog šios įstaigos lyg ir neturi dalyvauti grandinėje, kuri numatyta išaiškinus koronaviruso atvejus.

Koronaviruso simptomai panašūs į gripo simptomus. Pagal NVSC Kauno departamento duomenis, Prienų rajono (56,1)  ir Birštono (24,3) savivaldybėse sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) nesiekia epidemijos ribos, todėl nereikia panikuoti.

Prienų rajono Savivaldybės administracija pranešė, jog savivaldybės administracijos ir seniūnijų pastatuose bus įrengti dezinfekcinio skysčio dozatoriai. Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Jūratės Zailskienės, biudžetinių ir verslo įmonių vadovai turi pasirūpinti savo darbuotojų ir svečių saugumu.

Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė pasakė, jog dezinfekciniai skysčiai pakabinti Savivaldybės administracijos tualetuose jau prieš gripo epidemiją. Visų įstaigų vadovai informuoti, kad jie privalo užtikrinti darbuotojų ir svečių infekcinį saugumą. Gimnazijoje ir darželiuose vyksta pastovi komunikacija ir kol kas nėra duomenų, kad kas nors iš gyventojų lankėsi užkrėstuose teritorijose.

Abiejų savivaldybių administracijų vadovai prašo nepasiduoti panikai, laikytis higienos taisyklių, atsisakyti nereikalingų kelionių bei vengti didelių žmonių susibūrimų.

Pasak Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos, kiekvienas žmogus pirmiausiai pats turi rūpintis savo sveikata ir laikytis protingumo kriterijų. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti