Degantis aukuras, neleidžiantis tamsai ir laikui užkloti tai, kas rusena širdyse

IMGP4093

Vilija Čiapaitė

Sausio 6-oji daugeliui asocijuojasi su Trimis Karaliais, tačiau ši diena mums ypatinga dar ir tuo, kad prieš 126 metus Pilotiškėse gimė Lietuvos poetas ir prozininkas, dramaturgas Vincas Mykolaitis-Putinas. Jis labiausiai žinomas savo simbolistiniais eilėraščiais ir romanu „Altorių šešėly“.

Taigi šią dieną į sodybą, kurioje augo V. Mykolaitis-Putinas, susirinko gausus būrys žmonių, kurių širdyse vis dar rusena pagarba vienam iš žinomiausių XX amžiaus Lietuvos poetų ir prozininkų.

Sodyboje-muziejuje Pilotiškėse šiuo metu gyvena ir jos grožiu rūpinasi kūrėjo giminaičiai. Kai užsuki į patalpą, kur Vincas, dar būdamas vaikas, ūgtelėjęs vaikinukas, gyveno, pajunti dvasinį ryšį su žmogum, mylėjusiu šį kraštą. Nors ir spaudė šaltukas, tačiau nuo sodybos kiemo puikiai matyti V. Mykolaičio-Putino mylimas Aušrakalnis su jo sodintais berželiais.

Prie uždegtų žvakučių skambėjo V. Mykolaičio-Putino kūryba. Tai buvo tarsi gija, jungianti susirinkusius su žmogumi, kurio pačios gražiausios gyvenimo akimirkos buvo praleistos čia, Pilotiškėse.

MykolaitisPutinas

Beje, Vincas buvo vyriausias sūnus. Mokėsi Marijampolės gimnazijoje, o baigęs keturias klases įstojo į Seinų kunigų seminariją. XX a. pradžioje Putino slapyvardžiu išspausdino pirmąjį eilėraštį „Šaltinyje“. Vėliau eilėraščius spausdino „Šaltinyje“, „Ateityje“, „Draugijoje“.

Susirinkusieji galėjo susipažinti su seklyčioje atkurta rašytojo vaikystės aplinka, kur eksponuojami šeimos baldai, nuotraukos, knygos.

Beje, tradicija paminėti Vinco Mykolaičio-Putino gimimo metines gimė muziejaus darbuotojai Anelei Razmislavičienei. Jos idėja puoselėjama ir toliau. Tad užkurtas aukuras ir toliau šviečia, neužgesdamas, neleisdamas tamsai užkloti tai, kas rusena kiekvieno širdyje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti