• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Daugiafunkcio sporto aikštyno Skriaudžiuose idėjos projektas pagaliau sulaukė savivaldybės dėmesio

IMG_8013

Jonas Kavaliauskas

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas savo Facebook paskyroje pranešė, jog Skriaudžiuose „ savivaldybės lėšomis prie pagrindinės mokyklos, patogioje visiems vietoje, bus įrengtas daugiafunkcis sporto aikštynas“.

Apie tai, jog prie Skriaudžių pagrindinės mokyklos reikalinga vieta fiziniam mokinių pasiruošimui organizuoti ir sveikatinimo programoms vykdyti kalbama apie 10 metų. Kartu stadionas tarnautų ir bendruomenei.
Bet savivaldybė niekada neturėjo laiko įsigilinti į šią problemą. O atsakymas buvo vienas – nėra lėšų.

Skriaudžių bendruomenė ėmėsi iniciatyvos ir dvejus metus dalyvavo bendruomeninių iniciatyvų įgyvendinimo konkurse gauti lėšų erdvės šalia mokyklos pritaikymui sporto ir sveikatinimo veiklai vystyti, bet projektas vis likdavo antroje vietoje. Tiesa, 25 000 eurų, kurie skiriami konkurso nugalėtojui, vargu ar užtektų visos teritorijos sutvarkymui, bet ieškodama išeities bendruomenė tikėjosi verslo ir žmonių pagalbos.

IMG_8015

Savivaldybės vadovas rašė: „Džiaugiuosi ir dėl Skriaudžių bendruomenės, kuri šiemet labai stengėsi, kad bendruomeninių iniciatyvų įgyvendinimo konkurse laimėtų jų projektas. Nors tik keliasdešimt balsų trūko iki to, nusprendėme padėti įgyvendinti ir jų svajonę turėti sutvarkytą, gyventojų sporto ir laisvalaikio reikmėms pritaikytą viešąją erdvę. Tad savivaldybės lėšomis prie pagrindinės mokyklos, patogioje visiems vietoje, bus įrengtas daugiafunkcis sporto aikštynas. Skriaudžių mokykla perspektyvi, darželis užpildytas, reikia ateityje atnaujinti ir šiuos pastatus“. Sprendimas tikrai sveikinantis. Bet kas atsitiko, jog savivaldybė „praregėjo“ ir dešimtmečio problema pajudės iš mirties taško? Savivaldybės atsiųstame pranešime spaudai cituojamas meras: „Labai palaikau vietos gyventojų pastangas, aktyvumą ir didelį įdirbį – net ir tam tikri namų darbai dėl paruošiamųjų dokumentų buvo atlikti, todėl manau, kad jūs nusipelnėte turėti šią bendruomeninę erdvę“.

Galima suprasti, jog, jei bendruomenė nebūtų ėmusi iniciatyvos, Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniai sportinių ir fizinio aktyvumo rezultatų turėtų ir toliau siekti dirvonuojančiame lauke ir nebūtų nusipelnę turėti šiuolaikinį sporto aikštyną.

Vienas pažįstamas man sakė, jog nesvarbu, kokiais motyvais darbai juda į priekį, svarbu, kad juda ir tarnauja visuomenei. Gal jis ir teisus. Darbai vykdomi, Prienai, Jieznas ir kitos rajono vietovės gražėja. Tiesa, įgyvendinti projektai buvo sumanyti prieš daug metų. O kaip su idėjomis dabar? Vienas savivaldos politikas pasakė, jog dabar pagrindinė idėja – paversti Prienus kurortine vietove. Ką gi, tai rimta. Bet kodėl visuomenei iki šiol nepristatyta ši vizija? Dabartinės sudėties savivaldos laikas eina į pabaigą. Jau rugsėjį sulauksime savivaldos politikų aktyvumo, nes prasidės rinkiminis periodas. Ir, reikia tikėtis, pažadų bus daugiau, bet ar visi jie bus įgyvendinti?

Taip pat skaitykite