•  

     

     

     

     

Daugėjant „Covid-19“ atvejų „paslapčių skrynia“ tik didėja

3545_f98b8edf37055f3b377f260974aa9a92

Jonas Kavaliauskas

Rinkimai pasibaigė. Bet situacija mūsų krašte dėl „Covid-19“ ligos, atvirkščiai, tik įsibėgėja. Ir kuo daugiau atsiranda atvejų, tai mažiau aiškumo: kas, kur, kokie židiniai ir kokie sprendimai padėtų sustabdyti plitimą. 

Reikia pripažinti, jog informacijos pateikimas apie Covid-19 ligos plitimą mūsų krašte katastrofiškas. Visuomenei pateikiami tik skaičiai, kurie gimdo daug melagienų ir jokios naudos siekiant suvaldyti situaciją. 

Kodėl negalima pateikti nuasmenintos informacijos pagal vietoves ir atkreipiant dėmesį į židinius? Visa informacija lieka valdžios kabinetuose, bet neatskleidžiama visuomenei. 

Nėra sukurta informacijos pateikimo sistemos. Nemanau, jog nuasmeninta informacija gali pažeisti kieno nors interesus. Mūsų kraštas nedidelis, viešoje erdvėje žinios „bėgioja“ ir ne visada tikslios, todėl būtina mūsų krašto savivaldybių valdžiai keisti požiūrį į informacijos pateikimą. Tik skaičiukai – tai ne informacija, o aidas bedugnėje. 

Manau, jei valdžia nesiruošia pateikti tikslios informacijos, visuomenė turi pati imtis veiksmų. 

Naujienų portalas kvitrina.com siūlo užpildyti šią spragą ir kviečia prisijungti prie informacijos rinkimo. Turite žinių apie Covid-19 atvejus – prašome pranešti el. paštu kvitrina@gmail.com apie vietovę ir užsikrėtusio asmens darbo vietą ir, jei žinoma, kur galimai gautas užkratas. Redakcija tikrins informaciją ir tik tada skelbs plačiai visuomenei. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti