•  

     

     

     

Darni ir vieninga šeima

Laima Polenskaitė

Kai praėjusi vasara buvo įsibėgėjusi, jaunimo ir vyresnieji „Trapuko“ šokėjai buvo pakviesti dalyvauti Vengrijoje Kaposvár mieste vykusiame festivalyje. Šokėjai labai nudžiugo ir, žinodami, kad jiems teks atstovauti Prienams ir Lietuvai, gana intensyviai ruošėsi. Grupės vadovas, baletmeisteris Darius Žilinskas ir šokėjai repetavo negailėdami laiko ir, braukdami prakaitą, šlifavo, rodos, jau gerai išmoktus šokių žingsnelius, sukinius. Tai gana atsakingas momentas, juk niekas nežinojo, kaip juos priims Vengrijos publika.
Pagaliau pasiektas kelionės tikslas. Festivalyje dalyvavo svečiai iš Čekijos, Rusijos, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos. Festivalis vyko 6 dienas, tad koncertinis turnė po Vengriją siekė 20 – 130 km atstumais, tačiau nuovargis buvo nugenamas organizatorių dėka, kurie sumaniai paruoštoje programoje neleido šokėjams pasijusti pašaliniais. Trapukiečius ir moterų vokalinės grupės (vad. Aldona Šyvokienė) dainorėles džiugino gaivus Balaton ežeras. Jis yra centrinėje Vengrijoje ir didžiausias Vidurio Europoje. Šis ežeras labai seklus – jo vidutinis gylis 3 metrai, todėl vanduo saulėtomis dienomis labai greitai sušyla, ir ežeras tampa tikru rojumi maudynių mėgėjams, tad trapukiečiai laisvalaikiu tiesiog mirko šiltame vandenyje sėkmingai nuplaudami nuovargį.
Ypač trapukiečius nustebino ir nudžiugino mišios Balanzetgryörgy bažnyčioje už Lietuvą. Tai buvo nuostabi akimirka, kai Vengrijoje minimas Lietuvos vardas. Be to, kai vargonais buvo sugrotas Lietuvos himnas, dar labiau sužavėjo. Tai buvo pati nuostabiausia akimirka! Po mišių jaunimui pirmą kartą teko šokti šventoriuje, kas Lietuvoje neįprasta.
Taigi jaunimo ir vyresniųjų šokių kolektyvo „Trapukas“ šokėjai su vadovu priešakyje bei moterų vokalinė grupė atidavė savo duoklę Vengrijos žmonėms su didžiuliu entuziazmu ir pakylėti. Juk ne kasdien tenka atstovauti ne tik Prienams, bet ir Lietuvai. Tai dar vienas įrodymas, kad kolektyvai brandūs, o tai didelis vadovų indėlis, kurie negailėdami jėgų ir laiko subūrė didelę, vieningą ir darnią šeimą.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti