• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

„Darbas su kadrais“: pelningai dirbančios įmonės vadovas atleistas, nes pasibaigė kadencija

IMGP3087

Vacys Staknys

Balandžio 12-oji tapo paskutine darbo diena bendrovės „Prienų butų ūkis“ direktoriui Algiui Valatkai. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė į klausimą dėl jo atleidimo priežasčių atsiuntė lakonišką atsakymą: 2022 m. balandžio 12 d. UAB ,,Prienų butų ūkis“ direktorius Algis Valatka atšauktas iš užimamų pareigų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu, pasibaigus kadencijai.“

Ši žinia pribloškė net Tarybos narius, o ką jau sakyti apie paprastus miesto gyventojus, kurie kasdien susidurdavo su bendrovės, kuriai vadovavo A. Valatka,  veikla. Kai kas iš Tarybos narių netgi mano, jog atleidimas galimai atliktas be teisinio pagrindo. Laikinai bendrovei vadovauti paskirtas Gintautas Malinauskas. 

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas teigė, jog situacija sudėtinga, nes A. Valatkai jokių priekaištų dėl darbo nebuvo. Atvirkščiai, tai buvo inovatyvus vadovas, o bendrovės veiklos rezultatai matomi plika akimi. Deja, anot savivaldybės vadovo, tokie priimti įstatymai, dėl kurių atleidžiami iš darbo ir nusipelnę vadovai. Mero teigimu, ieškoma teisinių galimybių, kad patyręs vadovas galėtų toliau rūpintis miesto įvaizdžio kūrimu. 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Renata

    Ką reiškia, atleistas nesant teisinio pagrindo??? Visų pirma ne atleistas, o atšauktas iš einamų pareigų, o teisinis pagrindas ir yra Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 37 prim straipsnio 1 ir 2 dalys, kurios reglamentuoja kadencijų trukmę. Čia ne nuosava įmonė, kad vadovauti lemta amžinai. O įgyta patirtimi galima ir pasidalinti su nauju vadovu- tai ne kriterijus amžinam vadovavimui.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti