•  

     

     

     

Dakaras be Bieso neįsivaizduojamas. Kitais metais jis – vėl Žalos komandoje 

agrorodeo_dakaras

Viktoras Arbačiauskas

Visos Lietuvos automobilininkai gerai žino, kur Prienuose yra įsikūrusi bendrovė „Ears Motorsport“ ir vienas labiausiai patyrusių automobilių mechanikas Darius Biesevičius, arba tiesiog Biesas.

darius_biesas

Mano pažintis su Biesu buvo labai keista ir įdomi. Prieš 18 metų atvykęs gyventi į Prienus susidomėjau miesto apylinkėse vykstančiomis  automobilių varžybomis. Buvo žiema. Labai greitai lėkęs lenktynininkas „pagavo“ kelmą ir jam lenktynės baigėsi. Priėjęs arčiau pakalbinau, jis prisistatė, bet man Dariaus Biesevičiaus pavardė tuo metu nieko nesakė. Buvau tik nustebintas, jog niekas jo pavarde nevadina. Visur skambėjo Bieso vardas. Tik vėliau sužinojau, kad tai automobilių sporto pažiba, garsusis mechanikas. Nuo to laiko pradėjau stebėti jo veiklą, lankydavausi jo darbo vietoje, ėmiau interviu po varžybų. Paskui Dariaus vardas pradėjo asocijuotis su Dakaru, jo suprojektuotu Dakaro automobiliu. 

2021 metų Dakare Darius Biesevičius vėl bus Vaidoto Žalos komandoje. Vaidotas Biesą vadina legendiniu mechaniku ir džiaugiasi, kad labiausiai patyręs tarp lietuvių specialistas bus jo komandoje. Pats Darius, kuris Dakare dalyvavo su A. Petraičiu, Benediktu Vanagu, Antanu Juknevičiumi ir, aišku, su Vaidotu Žala, sugebėjimo prikelti automobilius antram, o gal ir trečiam gyvenimui, nesureikšmina,  o visada išskiria bendrą mechanikų komandos darbą.

egis

Mūsų kraštietis, Lietuvos automobilių federacijos prezidentas Egidijus Janavičius, ir pats dalyvavęs ne viename Dakare, o šio amžiaus pradžioje organizuodavęs „Prienų lenktynes“, sakė,  jog kitais metais Dakare nedirbs, kad nebūtų dviprasmiškų išvadų dėl jo užimamų pareigų, visada pagarbiai kalba apie Biesą ir vadina jį unikaliu mechaniku. 

darius

Ką gi, Darius Biesevičius atvers dar vieną Dakaro ir bemiegių naktų istoriją.

Nuotraukos iš Facebook puslapių

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti