Dainų sambūris „Mano krašto partizanų dainos”

Vilija Čiapaitė

Nėra Lietuvoje kaimo, kur nebūtų kryžiaus, pastatyto kovotojams už šalies laisvę – partizanams. Tačiau ne vien kryžiai mena apie pagarbą, prisiminimus tiems, kurie palikę artimuosius, mylimąsias, išėjo į miškus, kur drėgme persisunkusiuose bunkeriuose gyveno su viltimi apginti Lietuvos laisvę. Tik tie, kuriems teko dalia susidurti su jais, gali suprasti partizanų lūkesčius, svajones.

Tuo metu, kai partizanams nereikėdavo eiti į nelygią kovą, dainomis jie išreikšdavo savo ilgesį, meilę, draugystę, atsispindėjusiomis pokario metų padėtį.

Žodžius dainoms kūrė ne tik išsilavinę žmonės, bet ir mažaraščiai. O partizanų dainos, kurių pirmuoju klausytoju buvo miškai, medžiai, gojai, galima drąsiai sakyti, buvo apšlakstytos krauju. Gal dėl to jos yra mums brangiausias turtas, kurį perduodame iš kartos į kartą.

Laikas, kuomet dainos buvo dainuojamos paslapčiomis, praėjo. Dabar gi jos dainuojamos ir prisimenami tie, kurių gyvybių dėka mes turime tai, ką būtina išsaugoti – laisvę ir nepriklausomybę.

Taigi Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fojė skliautais nuvilnijo partizanų dainos, primindamos, kokia brangi buvo Lietuva tiems, kurie dėl jos su ginklu ėjo į miškus.

Šiemet į sambūrį „Mano krašto partizanų dainos” atvyko gausus būrys dalyvių: Prienų „Žiburio” progimnazijos vokalinis kvartetas (vad. Alma Liutkienė), jaunimo vokalinis ansamblis (vad. Ina Radzevičienė), Prienų meno mokyklos jaunučių vokalinis ansamblis „Redo-do” (vad. Reda Černiauskienė) ir vokalinis – instrumentinis duetas (vad. Linas Mikšriūnas), Balbieriškio pagrindinės mokyklos estradinio muzikos būrelio dainorėliai (vad. Saulius Kondrotas), LASS Prienų r. filialo mišrus vokalinis ansamblis „Puriena” (vad. Ona Matusevičiūtė), Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mišrusis vokalinis ansamblis „Jieznelė” (vad. Danguolė Smalskienė), Prienų KLC Ašmintos laisvalaikio salės folkloro grupė „Ošvenčia” (vad. Rima Vilkienė), Prienų KLC folkloro grupė „Gija” (vad. Dalė Zagurskienė), Prienų lopšelio – darželio „Pasaka” moterų vokalinis ansamblis (vad. Virginija Dobilienė), Stakliškių KLC mišrus vokalinis ansamblis „Guosta” (vad. Angelė Baltrušienė), Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro folkloro ansamblis „Dūmė” (vad. Daiva Alaveckienė ir Dalė Zagurskienė), Prienų KLC Pakuonio laisvalaikio salės folkloro grupė „Obelėlė” (vad. Renata Žibienė), Prienų globos namų ansamblis „Kvietkelis” (vad. Valė Gustaitienė) ir svečiai iš Kauno rajono – Ilgakiemio laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Sedula” (vad. Alina Vozgirdienė).

Partizanų dainos, kaip ir patys partizanai, ilgą laiką buvo laikomos paslaptyje, dabar pakvietė mus jas išgirsti, kartu sudainuoti. Daug jų taip ir neliko, tačiau pagarba tiems, kurie jas sukūrė, išliks. Juk kiekviena eilutė, sukurta ten, kur ošė miškai, liejosi kraujas, turi būti branginama kaip ir Lietuvos laisvė.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti