D.Šalenga: „Širdyje jau seniai esu žalgirietis“

Gelbėkit vaikus

Alvydas Staniulis, „Kauno diena“

Krepšininkas Dainius Šalenga paliko Prienų „Rūdupį“ ir šį sezoną užbaigs ne užsienyje, o Kauno „Žalgiryje“.
D.Šalenga grįžo į Lietuvos čempionų klubą maždaug po vienerių metų pertraukos. 34 metų 197 cm ūgio puolėjas, galintis žaisti ir gynėjo pozicijoje, su „Žalgiriu“ pasirašė sutartį iki šio sezono pabaigos su galimybe ją pratęsti.

Dainiau, kokia priežastis nulėmė, kad vėl pasirinkote „Žalgirį“? – „Kauno diena“ paklausė D.Šalengos.

    – Širdyje jau seniai esu žalgirietis, tai – mano komanda, todėl nedvejodamas priėmiau kvietimą į ją grįžti. Visada norėjau su „Žalgiriu“ išsiskirti baigęs savo sportinę karjerą, o ne dėl dopingo skandalo. Labai džiaugiuosi, kad vėl atsirado galimybė žaisti krepšinį aukščiausiu lygiu ir viename garsiausių Europos klubų.

    Buvote vienas „Rūdupio“ lyderių, bet ar jums nebus sunku pritapti dabartiniame „Žalgiryje“?

    – Didelių problemų neturėtų kilti. Gerai pažįstu daugumą dabartinių žalgiriečių, su kuriais man teko žaisti – ir kaip krepšininkus, ir kaip žmones. Su kitais partneriais tikiuosi irgi surasti bendrą kalbą. Man teko žaisti ir Serbijos krepšinio specialistų treniruotose komandose, žinau jų žaidimo filosofiją, todėl tikiuosi, kad greitai suprasiu, ko iš manęs reikalaujama.

    Kodėl, jūsų nuomone, šį sezoną pajėgiausias Lietuvos krepšinio klubas ilgai ieško savo žaidimo?

    – Nebuvau „Žalgirio“ virtuvėje, todėl galiu tik spėlioti kaip paprastas šios komandos fanas. Džiugu, kad žalgiriečių žaidimas pagerėjo baigiantis Eurolygos reguliariajam sezonui – verčiau gera pabaiga, nei prasta pradžia. „Žalgiriui“ labai reikėjo pergalių Bamberge ir Kaune, kad komanda patikėtų savo jėgomis, pajaustų komandinį krepšinį ir turėtų dar daugiau motyvacijos siekti maksimalių rezultatų. Tikiu, kad jau pagautas žaidimo ritmas „Žalgirį“ ves pergalių keliu, nors antrajame Eurolygos etape mums teks susigrumti su labai pajėgiais varžovais.

    Kokį vaidmenį jūs įsivaizduojate šioje komandoje?

– Esu tas krepšininkas, kuris žaidžia ne dėl savo asmeninės statistikos, o komandai. Kai nepavyksta prisidėti taškais, jų stygių stengiuosi kompensuoti kitais žaidimo veiksmais – gera gynyba, rezultatyviais kamuolio perdavimais, kova dėl kamuolio. Man svarbiausias dalykas – komandos pergalė. Stengsiuosi būti naudingas „Žalgiriui“.
Komentaras

Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ klubo savininkas

Dainius Šalenga nepalūžo, kai pusei metų buvo diskvalifikuotas. Jis įrodė, kad yra tikras žalgirietis. Tikiu, kad šis krepšininkas bus naudingas mūsų klubui ir suteiks džiaugsmo visiems „Žalgirio“ fanams.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti