„Rūdupis“ parklupdė „ČEZ Nymburką“ jų tvirtovėje

Prienų „Rūdupio“ komanda Pardubicėje žaidė Europos taurės rungtynes su „ČEZ Nymburk“ krepšininkais. Rungtynes mūsų komanda pradėjo klaidomis, bet netrukus susitvarkė su jauduliu ir rezultatą išlygino (9:9). Aikštelės šeimininkai surengė keletą sėkmingų atakų ir įgijo 5 taškų pranašumą (14:9), bet „Rūdupio“ krepšininkai neleido varžovams pabėgti, ir po pirmo kėlinio komandas skyrė tik 4 taškai (22:18).

Antras kėlinys prasidėjo Gintaro Kadžiulio taikliu tritaškiu (22:21). Ir nors „ČEZ Nymburk“ komanda vėl įgijo 5 taškų pranašumą (26:21), prieniškiai jau pajuto savo žaidimą ir ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai (31:36).

Panašus skirtumas išsilaikė iki antro kėlinio pabaigos. Į didžiąją pertrauką Prienų komanda išėjo turėdama 6 taškų pranašumą (35:41).

Antroje rungtynių pusėje „Rūdupio“ krepšininkai išsaugojo iniciatyvą ir neleido varžovams persverti rezultato.

Trečio kėlinio pirmoje pusėje„Rūdupio“ komanda pasiuntė Čekijos čempionus į nokdauną. Prienų komandos pranašumas žingsnis po žingsnio augo ir padidėjo iki 13 taškų (43:56). Ir tada pasipylė klaidos ir netikslūs metimai. Aikštelės šeimininkai pasinaudojo situacija ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (59:61), bet „Rūdupio“ krepšininkai kėlinio pabaigą sužaidė kaip iš natų ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 7 taškų persvarą (59:66).

Ketvirtame kėlinyje rungtynių įtampa dar padidėjo. „ČEZ Nymburko“ krepšininkai tiesiog kvėpavo „Rūdupiui“ į nugarą. Bet Prienų komanda kiekvieną kartą surasdavo jėgų nubėgti kelis žingsnelius į priekį. Keletą kartų komandas skyrė tik du taškai (67:69, 70:72, 78:80). Visgi „Rūdupis“ išlaikė iniciatyvą iki pat rungtynių pabaigos ir šventė pergalę.

Taigi Čekijos čempionai buvo parklupdyti jų tvirtovėje (83:80), o „Rūdupis“ išsaugojo šansus kovoti dėl patekimo į antrą etapą.

Po rungtynių „Rūdupio“ strategas Virginijus Šeškus naujienų portalui kvirtina.com pasakė, kad žaidėjai įgyja nugalėtojų mentalitetą. Esą pasiekti pergalę padėjo ir tai, jog varžovai po laimėtų rungtynių Kaune atsipalaidavo ir buvo nubausti. Pasak V. Šeškaus, su kaupu pasiteisino rungtynių strategija neleisti laisvai pelnyti taškus varžovų komandos atakuojantiems gynėjams, kurie pridarė daug nemalonumų Kauno sporto halėje. Aišku, rizikavome, tikino treneris, nes taškų primesti galėjo ketvirti ir penkti numeriai, bet rizika pasiteisino – varžovai sugebėjo pataikyti tik 3 tritaškius.

Tiesa, „Rūdupio“ strategas pirmą vietą grupėje pranašauja būtent Čekijos krepšininkams ir teigia, kad jo vadovaujama komanda turi visus šansus kovoti dėl antros vietos.

Prieš „Rūdupio“ rytinę treniruotę vienas varžovų puolėjas, eidamas į savo rūbinę ir būdamas greta Prienų atstovų, pradėjo švilpauti. Tada iš „Rūdupio“ stovyklos buvo pasakyta lemtinga frazė: ar tik neprisišvilpaus?

Taip ir įvyko. Dažnas pasakys, jog „Rūdupis“ dar kartą nustebino krepšinio visuomenę, bet ar ne dažnai Prienų komanda taip daro? Gal jau atėjo laikas tiesiog džiaugtis Lietuvos komandos pergalėmis, o ne priekaištauti, jog nesugebėjo įveikti varžovus reikiamu taškų skirtumu?

„ČEZ Nymburk“ komandos trenerio GINZBURG, RONEN komentaras

Sveikinu „Rūdupio“ komandą, manau, ji atvyko pasiruošusi, o mes nebuvome tam nusiteikę psichologiškai. Turėjome juos vytis visas rungtynes ir nors buvo keletas galimybių priartėti, jomis nepasinaudojome. Žaidėjai – ne robotai, praeitą savaitę turėjome dvejas svarbias rungtynes, taigi tikriausiai ten išnaudojome jėgas. Tai ne pasiteisinimas, turėjome laimėti šiandien.