„CBet“ krepšininkai KMT taurę pradėjo sudėtinga pergale

84:87 (25:16, 13:26, 29:19, 17:26)

Spalio 6 d. Prienų „CBet“ krepšininkai „Citadele-Karaliaus Mindaugo taurės“ pirmąjį etapą pradėjo rungtynėmis Kaune. Jų varžovais tapo „Žalgirio-2“ krepšininkai, su kuriais Manto Šerniaus auklėtiniai šiemet buvo susitikę du kartus pasiruošimo sezonui metu. Abu kartus buvo solidžiai laimėta.

Manto Šerniaus auklėtiniai žaidė prastai, bet sugebėjo laimėti rungtynes (87:84), nors jų eigoje turėjo ir 12 taškų deficitą. Tiesa, du dviženkliai spurtai (19:0,11:0) leido išvengti fiasko.

Marquis Wright pelnė 18 taškų, 16 pridėjo Regimantas Miniotas. Laiku taikliai šaudęs iš toli Mindaugas Sušinskas surinko 12 taškų. Vis geriau aikštelėje pradėjęs jaustis Justinas Jogminas į varžovų krepšį įmetė 10 taškų.

Rungtynių pradžioje Prienų komanda, kaip išsireiškė rungtynių komentatorius Karolis Tiškevičius, žaidė „viena koja“. Jaunieji žalgiriečiai pirmajame kėlinyje pirmavo 5 (6:1), 9 (12:3), 11 (22:11) taškų, o kėlinį laimėjo 9 taškais (25:16).

„CBet“ sąskaitoje – nepataikyti metimai, klaidos. Mantas Šernius panaudojo 10 žaidėjų, bet sudėlioti komandos žaidimo taip ir nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai įgijo 12 taškų persvarą (30:18) ir po to buvo pasiųsti į nokdauną. „CBet“ krepšininkai laimėjo penkių minučių atkarpą 19:0 (30:37) ir persvėrė rezultatą savo naudai. Deja, po tokio šuolio žaidimas vėl pradėjo buksuoti. Netaiklūs metimai, Ernesto Mankausko nesportinė pražanga ir komandas jau skyrė tik vienas taškas (37:38). Situaciją šiek tiek pataisė Dominyko Domarko tritaškis ir Prienų komanda po dviejų kėlinių pirmavo 4 taškais (38:42).

Po didžiosios pertraukos situacija išliko tokia pat karšta. „CBet“ krepšininkai žaidė siaubingai, o jaunieji žalgiriečiai pajuto, jog taip žaidžiančius prieniškius gali įveikti. Antroje kėlinio pusėje jie vėl panaikino atsilikimą, perėmė iniciatyvą ir po trijų kėlinių sukaupė 6 taškų persvarą (67:61). Prienų krepšininkai trečiajame kėlinyje lyg varžėsi, kas prasčiau mes iš tritaškio zonos. Ir tai buvo tragiškai juokinga.

Ketvirtąjį kėlinį Manto Šerniaus auklėtiniai pradėjo spurtu 11:0 ir įgijo 5 taškų pranašumą (67:72). Ir vėl pradėjo kartotis trečiojo kėlinio scenarijus. Prienų komandos metimai į dausas tęsėsi, o žalgiriečiai vėl pirmavo (73:72). Marquis Wright, Regimantas Miniotas ir Justinas Jogminas padėjo komandai įgyti penkių taškų persvarą (73:78). Regimantas Miniotas gavo šansą vienos atakos metu pelnyti 3 taškus ir kamuolį palikti savo komandai. Deja, kapitonas du baudos metimus prametė, o kauniečiai vėl pirmavo (82:81). Mantas Šernius paėmė minutės pertraukėlę. R. Miniotas ir M. Wright baudos metimais persvėrė rezultatą savo naudai (82:85). „Žalgiris-2“ paėmė minutės pertraukėlę ir sumažino skirtumą iki taško (84:85). Tada pertraukėlę paėmė Mantas Šernius. M. Wright sustabdomas su pražanga ir sumetė abu baudos metimus (84:87). Prieš rungtynių pabaigą aikštelės šeimininkai prašė minutės pertraukėlės, bet paskutinė ataka nepavyko.

„CBet“ laimėjo, bet jų žaidimą sunku apibūdinti. Pasakyti, jog komanda neįvertino varžovų – nieko nepasakyti. Geriau tarti tiesiai – komanda sužaidė prastas rungtynes ir, reikia tikėtis, Prienuose žais, o ne vaikščios po aikštelę.