• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Buvusio „Revuonos“ viešbučio pirkėjo noras – prikelti Prienų simbolį

IMG_2446

Vidmantas Venclovas

Verslininkas iš Kauno Valerijus Tarasovas, aukcione įsigijęs buvusio „Revuonos“ viešbučio pastatą, išsikėlė sau tikslą prikelti Prienų simbolį naujam gyvenimui. Pasak Valerijaus, jo planuose šiame istoriniame Prienų rajone atidaryti arba tiksliau grąžinti Prienams „Revuonos“ viešbutį. 

Šis pastatas yra įtrauktas į Paveldo registrą, todėl, anot V. Tarasovo, norėtųsi atkurti pastato pirminį vaizdą. O tam reikalingos įvairios buvusio „Revuonos“ viešbučio nuotraukos.

Nuotraukas galima atnešti į „Krašto vitrinos“ redakciją (J. Basanavičiaus g.14., Prienai) arba persiųsti el.paštu kvitrina@gmail.com, jei jos yra skaitmeninio formato. Nuotraukos bus nuskenuotos ir grąžintos savininkams. 

Projektuotojai pagal nuotraukas bandys atkurti pirminį pastato vaizdą.

„Revuonos“ viešbutis buvo pastatytas ant senovinio malūno pastato likučių, o 1667–1701 m. čia stovėjo puošni Prienų (Butlerio) pilis. Prancūzišką pilį primenančius rūmus, stovėjusius vos keturiasdešimt metų, valdė savininkai Gotardas Vilhelmas Butleris ir jo giminės. Bokštas buvęs trijų aukštų, mūrinis, dengtas čerpėmis, pastatytas Sisterono tvirtovėje stovėjusio XII a. bokšto pavyzdžiu. XVII a. viduryje šalia G. V. Butlerio rūmų buvo įkurtas parkas, kuris kartu sunyko su rūmais. Rūmus supo tvarkingas geometrinės struktūros parkas, jį puošusios pavėsinės, šiltnamiai, kanalai ir tvenkiniai. Parko alėjose augo iš kitų kraštų parvežti medžiai.

Šalia buvusio „Revuonos“ viešbučio pastato esantis Revuonos parkas šiemet atnaujintas ir gali tapti vienu iš miesto traukos centru ir, aišku, pasivaikščiojimo vieta atnaujinto viešbučio svečiams.

P.S. Už istorines nuotraukas dėkojame Prienų krašto muziejui

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti