•  

     

     

     

Būsimoji Juodaraisčio kaimo šilauogių karalienė spaudžia sultis

IMG_6716

Vidmantas Venclovas
kvitrina.com

Šilavoto seniūnijoje daugumos kaimų pavadinimai išskirtiniai. Visiškai neseniai teko lankytis Juodaraisčio kaime, kuriame gyvena 6 asmenų Arlauskų šeima. O vizito priežastimi tapo įdomi Snieguolės Liniauskaitės-Arlauskienės gyvenimo istorija.

22 metus mokiusi pradinukus moteris nutarė pasukti į verslą. Būtent apie jos kelią nuo mokytojos iki verslininkės ir norėtųsi pasidalinti mintimis su portalo skaitytojais.

Mokydamasi devintoje Klebiškio mokyklos klasėje Snieguolė nebuvo apsisprendusi, ką veiks ateityje. Jos mintyse buvo daug planų. Vieną dieną ji svajojo būti kirpėja, kitą – brigadininkė, trečią – mokslininkė. Bet sesuo Sigutė, kuri tuo metu mokėsi Marijampolės pedagoginėje mokykloje ir ruošėsi tapti pradinių klasių mokytoja, taip patraukliai pasakojo apie mokslus Marijampolėje, jog Snieguolės svajonė pasikeitė akimirksniu ir ji taip pat įstojo į šią mokyklą. Ir jau 1993 m. Klebiškio mokykloje įsidarbino tikybos mokytoja, o po metų mokė pradinukus. Gal ir dabar Snieguolė ja dirbtų, jei ne skausmingos permainos – Klebiškio mokykla buvo uždaryta. Buvo skaudu, kad mokytojai kai kurių Savivaldybės administracijos vadovų buvo apkaltinti noru išsaugoti sau darbo vietas. Ir kokia gi tai blogybė?

Bet Snieguolė negalėjo susitaikyti su tokiu požiūriu į mokytojus ir baigė pedagoginę veiklą. Tiesa, retkarčiais dar pavaduodavo laikinai vieną kitą mokytoją įvairiose mokyklose.

Pasak Snieguolės, būtent tada su šeima buvo nutarta imtis kitos veiklos. Gyvendami kaime pastebėjo, jog krašte tik vienas kitas žmogus siūlo sulčių spaudimo paslaugą. Nusipirko naudotą techniką ir darbai prasidėjo. Bet buvo sunku, nes beveik visas procesas reikalavo rankinio darbo. Visgi, klientų atsirado ir reikėjo verslą plėtoti. Bet kaip? Fondų, siūlančių paramą, daug, bet atitikti jų reikalavimus vis nepavykdavo. Kol 2018 m. Prienų rajono VVG pasiūlė kaimuose steigti kitus verslus ir tam teikė lėšų. Šį kartą paraiška įrengti sulčių spaudyklą buvo priimta. Prasidėjo mokslai, seminarai. Anot Snieguolės, pirmasis jos vizitas buvo į Prienų maisto ir veterinarijos tarnybą, kad sužinotų sulčių spaudyklos įrengimo taisykles.

Pradžioje buvo pastatytas pastatas, paskui atėjo eilė įrangai. Viskas pavyko neblogai, net buvo sulaukta pagyrų, jog spaudykla įrengta pavyzdingai. Pasak Snieguolės, sulčių spaudimo procesas automatizuotas, našumas geras. Per valandą galima pagaminti apie 500 litrų sulčių. Tiesa, pagal projektą reikėjo metams įsteigti 1,1 etato. Taip Snieguolė sukūrė sau darbo vietą ir dar priėmė 0,1 etatui jauną žmogų, kad padėtų atlikti sunkesnius fizinius darbus.

FB_IMG_1630075056773-536x758

Snieguolės teigimu, sprendimas pradėti sulčių spaudimo verslą pasiteisino. Atsirado nemažai klientų, bet eilių, įrengus automatinę spaudyklą, praktiškai nėra. Klientams siūlomos įvairios paslaugos. Galima išspausti sulčių į savo tarą (be pasterizacijos), į specialius maišelius. Be to, galima pagamintą produkciją supakuoti į dėžutes.

Turėjau galimybę pasižvalgyti po spaudyklą. Ir buvau sužavėtas. Patalpoje erdvu, švaru, spaudykla paruošta darbui. Sezono jau laukiama: maišeliai, dėžutės supirktos.

Pasak Snieguolės, dažniausiai spaudžiami obuoliai, bet neretai daromi sulčių mišiniai. Tiesa, rekomenduojama obuolius maišyti su uogomis arba šakniavaisiais nuo 10 % iki 20 %.

Rugsėjis prasidėjo ir Snieguolės spaudykla jau veikia bei laukia klientų.

IMG_6722

Šalia spaudyklos pastebėjau nemažai pasodintų šilauogių krūmų. Snieguolė paaiškino, jog tai kitas jos, kaip verslininkės, žingsnis. Ir man iškart mintyse gimė straipsnio pavadinimas – „Būsimoji Juodaraisčio kaimo šilauogių karalienė spaudžia sultis“.

Šios keturių vaikų mamos, kuri įsitikinusi, jog būtent vyro ir vaikų palaikymas padėjo įkurti verslą, pavyzdys rodo, kad ieškodamas visada rasi išeitį iš bet kokios sunkios padėties.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti