•  

     

     

     

Biudžetas mažesnis, bet valdantieji pilni optimizmo

Vasario 27 d. rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas surengė spaudos konferenciją vietinei spaudai. Joje taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktorius Algis Marcinkevičius bei mero patarėjas Raimundas Markūnas.

Meras V. Bujanauskas, pristatydamas konferencijos klausimus, pabrėžė, jog Savivaldybė kryptingai dirba šilumos naštos mažinimu rajono gyventojams, nors procesas juda ne taip greitai, kaip norėtųsi.

Biudžetas turi būti nedeficitinis

Administracijos direktorius A. Marcinkevičius akcentavo, jog šiais metais savivaldybės biudžetas, lyginant su 2012 m., sumažėjo 2 mln. litų. Jis pripažino, jog formuojant biudžetą lieka nepadengtas 2,5 mėn. biudžetinių įstaigų atlyginimų fondas. Tiesa, A. Marcinkevičius gan optimistiškai teigė, jog metų eigoje ši problema gali išnykti (neapmokamos atostogos, nedarbingumo lapeliai, papildomi pajamų šaltiniai).

A.Marcinkevičius konstatavo, jog investicinių projektų kofinansavimui bus imama paskola (apie 1 mln. Lt) ir pabrėžė, jog šiemet išgyventi padės įgyvendinti taupymo projektai. Anot A. Marcinkevičiaus, mokyklų sistemos pertvarka leido amortizuoti apie 3 mln. Lt deficitą. Jis įsitikinęs, jog prasidedanti daugiabučių namų renovacija leis sumažinti bedarbių skaičių rajone, nes yra pasiektas susitarimas su Darbo birža bei įmonėmis, kurios dalyvaus įgyvendinant daugiabučių namų renovavimo projektus.

Daugiabučių namų renovavimas – veiklos prioritetas

Meras V. Bujanauskas, kalbėdamas apie daugiabučių namų renovavimą, pabrėžė, jog yra pateikta paraiška renovuoti apie 100 namų, o dabar Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) palaimino 70-ties namų įtraukimą į sąrašą.

Namų renovavimas turėtų vykti Prienuose, Jiezne, Veiveriuose ir Balbieriškyje. Pasak mero, prioritetu bus daugiaaukščiai, kuriuose gyvena daugiausiai žmonių. Programos įgyvendinimas patikėtas Prienų butų ūkiui.

Pirmiausia, anot V. Bujanausko, bus vykdomi projektai tų namų, kuriuose yra stiprios bendrijos bei jau paruošti techniniai projektai. Meras taip pat pabrėžė, jog Prienuose jau nebedidžiausia šilumos kaina šalyje. Deja, rajono vadovai negalėjo atsakyti, kada bus pradėta biokatilinės statyba, bet išsakė ryžtą, jog ji bus pastatyta. Kovo 5 d. turėtų būti gautas atsakymas iš agentūros dėl paraiškos tinkamumo. Tiesa, yra problemų ir su rangovo pasirinkimu, nes pastoviai vyksta rezultatų apskundimai.

Pavežėjimo nuostoliai bus mažinami organizaciniais sprendimais

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė informavo, jog pavežėjimo komisijai pavyko susitarti su pagrindiniu vežėju rajone „Kautra“ dėl lėšų taupymo, mažinant autobusų ridą. Liaudiškai sakant, bus nuimami vietiniai maršrutai nuo Prienų, bet stiprinamas susisiekimas seniūnijose su seniūnijų centrais.

Yra planai koreguoti ir Prienų miesto autobusų maršrutą. Numatoma, jog maršrutas nuo Kauno plento drieksis pro Prienų sporto areną, šeimos kliniką „Vita Simplex“, o toliau kaip ir dabar.

Pasak mero pavaduotojos, šios naujovės nepablogins susikimo, jos leis sutaupyti per metus 110 000 Lt.

VVG projektai – kaimo žmonių gerovei

Mero patarėjas Raimundas Markūnas pristatė antrojo VVG projektų etapo darbus ir pasidžiaugė, jog projektų įgyvendinimas leis kaimo žmonėms gerti kokybišką vandenį.

Pirmame etape rajone buvo įgyvendinta 18 projektų, tame tarpe keturi, kuriuose pareiškėja buvo Savivaldybė. Antrame etape bus įgyvendinti 33 projektai, iš kurių 25 pareiškėja yra Savivaldybė. Tame tarpe bus įgyvendinami 9 vandentvarkos projektai. Buvo pažymėta, jog tik VVG projektų pagalba ir galima įgyvendinti vandentvarkos projektus vietovėse, kuriose gyvena mažiau negu 500 gyventojų. Administracijos direktoriaus teigimu, vertinant pagal investicijas vienam žmogui, VVG projektai žymiai efektyvesni, negu tokie darbai iš ES struktūrinių fondų.

Vaikų dienos centre – vietos suaugusiems ir Savivaldybės pagalba

L. Jakinevičienė papasakojo apie padėtį, vykdant Veiverių vaikų dienos centro projektą. Esą įgyvendinant daugiafunkcinio dienos centro projektą, bus pasiekti pagrindiniai tikslai – sustiprinta socialinės pagalbos paslauga Veiveriuose, kur daugėja ir gyventojų. Mero pavaduotoja pabrėžė, jog Centre bus įrengti grupinio gyvenimo namai, paramos šeimai tarnyba ir, žinoma, Vaikų dienos centras.

Planuojama, jog beveik už 1 mln. Lt vertės darbai bus atlikti per vasarą, o tam, kad būtų kam vykdyti užplanuotą veiklą, Savivaldybė įsteigs 0,5 etato darbuotojo vietą.

Nors kai Taryboje buvo pristatomas šis klausimas, buvo teigta, jog personalo išlaikymas bus bendruomenių reikalas, kuris bus išspręstas per projektų finansavimą.

Administracijos direktorius pranešė, jog baigiama vykdyti projektą Ašmintos pradinės mokyklos daugiafunkcinio centro, kuriame įsikurs biblioteka, kultūros salė, pradinio ugdymo skyrius ir seniūnija. Pasak spaudos konferencijos dalyvių, tokių daugiafunkcinių centrų steigimas kaimo vietovėse – labai tinkamas sprendimas, nes juose pavyks išsaugoti pradinio ugdymo skyrius.

O dar buvo pristatytas „Aerofoto“ projektas, leidžiantis, neišeinant iš namų, pasigrožėti rajono gamta ir kitomis vertybėmis, kuris žurnalistams pristatytas kaip informacinė bomba.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti