Birštono ypatumai – smulkiojo verslo rankose

DSC_6865

Jonas Kavaliauskas

Birštone įgyvendinama miesto vizija, grindžiama tyla ir darna žaliajame kurorte. Prie to prisideda ne tik savivaldybės įstaigos, didžiosios sanatorijos, bet ir smulkusis verslas.

Visai neseniai buvo pristatytas dar vienas 14 vietų elektromobilis, kuris, pasak jo savininko Karolio Rutkausko, kursuos net reguliariu maršrutu nuo Birštono TIC iki sveikatingumo centro „Vytautas Mineral SPA“. Maršrutas drieksis B. Sruogos, Birutės, Algirdo, Žvėrinčiaus ir kitomis gatvėmis. Verslininkas  teigė, jog žmonės ne tik galės nuvykti „iš taško A į tašką B“, bet ir išgirsti istorijų apie Birštoną ir jo žmones.

VG__10455

Karolis Rutkauskas prisiminė, jog savo verslą pradėjo prieš penkerius metus nuo dviračių nuomos. Paslauga išsiplėtė ir dabar vienu metu ja gali naudotis 60 žmonių, todėl ant dviračių galima persodinti viso didelio autobuso turistus. Atrodo, kad aktyviam birštoniškiui vienos veiklos buvo per mažai ir jis įkūrė kurorte ekskursijų biurą „Birštonas tours“, kuris organizuoja temines ekskursijas, edukacines programas. Ekskursijas veda profesionalūs gidai.

IMG_0064

Liaudyje sakoma, jog vien kalbomis sotus nebusi, todėl Karolis su kolegomis išbandė dar vieną paslaugą – mobiliąją „Bikes&Burgers“ virtuvę ant ratų. Verslininkas teigė, jog jų mėsainiai ir dešrainiai gaminami iš kokybiškų produktų, todėl mėgstami birštoniškių ir kurorto svečių.

Karolis Rutkauskas yra įsitikinęs, jog jauniems birštoniškiams, kaip ir jam, rūpi kurortas, o iškilusias problemas reikia tiesiog spręsti, o ne tik kalbėti.

as

Neseniai Birštone duris atvėrė „Baltoji vila“, kurioje rašytojas Balys Sruoga parašė „Dievų mišką“. Ant pastato buvo pritvirtinta rašytojo atminimo lenta, kurią „Tulpės“ sanatorijai padovanojo smulkus verslininkas Karolis Rutkauskas.

Štai, kaip viskas paprasta. Į galvą atėjo idėja. Netempk gumos. Imk ir įgyvendink, nes kodėl tai turi padaryti kitas, jei gali ir tu pats.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti