•  

     

     

     

     

Birštono visuomenė išsakė nuogąstavimus dėl numatomo tarifo padidėjimo už šaltą vandenį ir nuotekų šalinimą

Rugpjūčio 27 d. grupė Birštono gyventojų susitiko su savivaldybės mere Nijole Dirginčiene ir išsakė savo nuogąstavimus dėl numatomo tarifo už šaltą vandenį ir nuotekų valymą padidėjimo. Po diskusijos gyventojai iš merės kabineto išėjo gerokai nusiraminę ir, atrodo, supratę, jog pabrangimas neišvengiamas.

Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas po susitikimo su gyventojais pasakė, jog šalto vandens ir nuotekų šalinimo kainų padidėjimas yra neišvengiamas, nes nuo 2008 metų kainos buvo užkonservuotos, o per tą laiką daug kas pasikeitė – pakilo kainos elektrai, kurui. Pasak administracijos vadovo, gyventojai klaidingai mano, jog kainų kėlimas įtakojamas naujo „Birštono vandentiekio“ vadovo, nes būtent su jo atėjimu siejami teigiami pokyčiai šiame bare. V. V. Revucko teigimu, padėtis šiame bare buvo sudėtinga ir reikėjo skubių investicijų į vandens kokybę bei nuotekų valyklą.

Anot administracijos direktoriaus, gyventojai žino padėtį, nes gavo atsakymą iš Kainų reguliavimo komisijos. Iš kitos pusės, siekiama sumažinti lietaus ir Nemuno vandens infiltraciją į nuotekų tinklus. Savo jėgomis pavyko sumažinti infiltraciją iki 20 proc., tačiau esminiams pakeitimams reikia didesnių investicijų. Paskaičiuota, jog sistemos sutvarkymui reikia apie 1 mln. litų.

Savivaldybės merė N. Dirginčienė įsitikinusi, jog gyventojai supranta susiklosčiusią padėtį ir kainų kėlimo neišvengiamumą. Esą pokalbis su gyventojais praėjo konstruktyviai, visi išsiskirstė draugiškai. Merės teigimu, nors Savivaldybė neturi daug svertų įtakoti kainų, bet darbai infiltravimo į nuotekų tinklą sumažinimui bus ir yra atliekami ne tik savo, bet ir ES lėšomis. Paklausta, ar nesvarstomas klausimas dėl dalies valyklos akcijų perdavimo Prienų rajono savivaldybei, nes Prienų valdžios kuluaruose svarstomas ir toks variantas, atsakė, jog apie tokius pasiūlymus negirdėjo, bet pridūrė, jog su kaimynais reikia gyventi kaimyniškai. N. Dirginčienės teigimu, kai buvo statoma valykla, ir Birštonas, ir Prienai gerai žinojo, jog naudosis ja kartu. Naudingą bendradarbiavimą apsprendžia ekonominiai paskaičiavimai. „Svarbiausia – žinojimas. Tada mažiau ginčų“, – pridūrė N. Dirginčienė.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti