Birštono viešoji biblioteka kviečia į projekto ,,Terapija tau: sveikatinimo terapijos Birštono savivaldybės gyventojams“ renginius

 Šiuo tęstiniu projektu siekiame birštoniečius ir kurorto svečius supažindinti su įvairiomis terapijomis ir jų teigiamu poveikiu žmogui.

Praktinių seminarų, kuriuos ves dailės, muzikos, biblioterapijos, poezijos terapijos, šokio terapijos, psichoterapijos specialistai, metu dalyviai susipažins su įvairiomis šių terapijų teikiamomis galimybėmis,  pabendraus su patyrusiais specialistais ir, tikimės, suras atsakymus į rūpimus klausimus.

Per piešinius, šokį, muziką, knygą galima pažvelgti į vidinį žmogaus pasaulį. Tai saugus ir kūrybingas būdas, kai galima surasti sudėtingų situacijų sprendimus, pamatyti šviesiąsias ir stipriąsias asmenybės puses. Specialistų vedami praktiniai užsiėmimai, pranešimai supažindins su pagrindiniais minėtų terapijų principais, padrąsins bei paskatins rūpintis savo psichoemocine būsena. Tai bus puiki proga pažinti save, formuoti požiūrį į netradicinius gydymo būdus. 

Šiuo projektu prisidėsime ir prie Birštono siekio tapti pirmuoju sveikatinimo kurortu Lietuvoje, taikančiu unikalią vokiečių pastoriaus ir natūropato, holistinio gydymo modelio kūrėjo Sebastiano Kneipo sveikatos filosofijos metodiką, apjungiančią penkis natūralius sveikatinimo elementus: vaistažolių ir vandens terapiją, subalansuotą mitybą, judėjimą ir harmoniją.                       

         Š. m. birželio 25 d. 17 val. kviečiame į pirmąjį projekto renginį –  poezijos terapijos vakarą, kurį ves eseistė, poetė, rašytoja, gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė, apdovanota Arturo Lernerio pionieriaus ženklu už poetinės terapijos idėjų sklaidą Lietuvoje ir Rytų Europoje Jūratė Sučylaitė. Tikime, kad specialistės terapinių eilių skaitymas ir buvimas kartu gražios Birštono gamtos prieglobstyje nepaliks abejingų skaitymui ir poezijos gydomajai galiai. Lauksime Jūsų  Birštono centriniame parke  prie M. Gaubo skulptūros ,,Katytė”. Jei lis – bibliotekoje.

         Liepos 10 d. 19 val. Kurhauze vyks susitikimas su psichologu-psichoterapeutu T. Petraičiu ir rašytoju J. Gimberiu. Timas Petraitis – M. Romerio universiteto psichologijos lektorius, užsiimantis privačia praktika, karts nuo karto vis bandantis atsakyti į klausimus kas yra gyvenimas? ir ką aš čia veikiu? Savo pacientams dažniausiai skaito Jurgį Gimberį, todėl ir mes egzistencializmo filosofijos krypčiai artimus birštoniečius ir kurorto svečius pakviesime į susitikimą su jais abiem, kur kartu pasiklausysime, paskaitysime gydomųjų rašytojo humoreskų, turiningai ir linksmai praleisime laiką. Jurgis Gimberis – satyrikas, prozininkas, vertėjas, „Vieno lito premijos“ laureatas už kudirkišką pilietiškumą. Esminis jo humoreskų bruožas – paradoksalumas. Anot rašytojo ,,Jei ką nors pavyksta prajuokinti, sudominti, pažadinti protą, manau atlikęs gerą darbą.”

Apsilankiusiems šiame renginyje liūdėti tikrai nebus kada.

Rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais numatoma:

  • muzikos terapijos vakaras su muzikos terapeute, dainuojamosios poezijos atlikėja Ilona Papečkyte;
  • dailės terapijos seminarai, kuriuos ves lektorė Marija Mendelė-Leliugienė;
  • šokio ir judesio terapijos vakaras su lektore, judesio terapeutė Miroslava Didžiokiene.

Išsamesnė informacija apie renginius bus skelbiama bibliotekos internetinėje svetainėje www.birstonas.mvb.lt. Visus, besidominčius šiomis terapijomis, kviečiame aktyviai dalyvauti.  Projektą organizuoja

Birštono viešoji biblioteka

VŠĮ ,,Tulpės“ sanatorija                                               Projektą remia Birštono savivaldybė

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti