Birštono ugniagesiams – savivaldybės dovana

Birštono ugniagesių komanda, vadovaujama Algio Bucevičiaus, džiaugiasi jaukiomis atnaujintomis patalpomis. Tai Birštono savivaldybės administracijos nuopelnas. Sunkiai ir pasiaukojamai dirbantiems žmonėms ji skyrė lėšų trijų kambarių ir koridoriaus remontui, kas buvo tikrai labai būtina. A. Bucevičius pasakoja, jog iki tol buvo pavojinga vaikščioti grindimis, kurių lentos buvo supuvę ir lingavo bei treškėjo virš niekuo neužpildyto tarpo tarp žemės. Nors remonto darbai dar ne visai baigti, bet komanda jau planuoja atnaujintų patalpų pristatymą visuomenei, norėdami padėkoti savivaldybės vadovams už rūpestį jų darbo sąlygomis.

Birštono ugniagesiai, pasak jos vadovo, yra vienintelė nestatutinė komanda Kauno apskrityje. Šis išskirtinumas, deja, jokių privilegijų nesuteikia. Anot A. Bucevičiaus, vyrai veikia tą patį, ką ir kiti, tačiau jų atlyginimai maždaug dvigubai mažesni. 15 komandos narių, kurių darbui keliama nemažai įvairių reikalavimų, nuolat mokosi, gilina žinias apie ugnies gesinimą, nukentėjusiųjų avarijose gelbėjimą, pirmąją pagalbą sužeistiesiems ir kt. Viso to prisireikia ne kasdien, tačiau reikia būti pasiruošusiems bet kuriam atvejui, tikina A. Bucevičius. Komandos vyrai patys taiso, prižiūri jiems patikėtus du specialiuosius automobilius, rūpinasi įranga bei apranga. O ją paskutinį kartą jie gavo 1998 metais, kai skyriui vadovauti pradėjo A. Bucevičius. Jo dėka komandai pavyko gauti ir kitus automobilius – jau naudotus, gerokai apgadintus, bet vis tiek daug modernesnius nei iki tol turėtieji. Iš savo atlyginimų ugniagesiai perka ir buities priemones, patys valosi patalpas, todėl labai džiaugiasi kolegų iš užsienio dovanojamais baldais, gelbėjimo ir kitomis priemonėmis. Dar labiau nudžiugino savivaldybės skirtos lėšos patalpų remontui – juk gėda buvo atvesti į tokį pastatą užsienio delegacijas, kurios gana dažnai lankosi Birštone ir užsuka pasidomėti ugniagesių darbu.

Be gerokai mažesnių atlyginimų, birštoniečiai galėtų vardinti ir daugiau patiriamų skriaudų, nepriteklių. Juk ne veltui pareigūnų profsąjungos atstovai vis primena valstybės galvoms apie savo padėtį, nors kol kas jų balsai aukštai esančių ausų nepasiekia. Bet labai puiku tai, džiaugiasi A. Bucevičius, kad pavyko suburti darnią komandą, kuri į savo pareigas žiūri labai atsakingai. Pasak tądien budėjusių Gintaro Kavaliausko ir Vidmanto Juočiūno, per netrumpą tarnybos laiką teko matyti daug skaudžių įvykių, tačiau dvasios tvirtumas padeda nesugniužti ir drąsiai pulti į pagalbą žmonėms. Savo saugumą ir gyvybę jie visada pasiruošę paaukoti dėl nelaimėn patekusių žmonių, todėl pelno begalinį visuomenės pasitikėjimą ir pagarbą.

Taip pat skaitykite