Birštono Tarybos posėdyje vyravo vienybė

Rugsėjo 23-iąją vykęs Birštono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo sveikinimais ir linkėjimais – gimtadienius rugsėjį švenčia merė Nijolė Dirginčienė, Tarybos nariai Vytautas Šeškevičius ir Vytautas Tankevičius. Dalyvaujant visiems išrinktiesiems patikėtiniams buvo apsvarstyti 15 klausimų ir dar du papildomi – „Birštono vaistinės“ likvidavimas ir lopšelio darželio „Vyturėlis“ rekonstrukcija. Svarstytiems projektams buvo pritarta gana vieningai.
Be diskusijų
Nei diskusijų, nei klausimų neiššaukė didžioji dauguma Tarybos dėmesiui pateiktų projektų. Vieningai balsuota dėl lengvatų už komunalinių atliekų surinkimą, 2010 m. valstybės ir savivaldybės turto patikslintųjų ataskaitų, neužkliuvo ir pavadinimų gatvėms suteikimo klausimai. Susilaikiusieji ir balsavusieji prieš svarstant klausimus savo nuomonių neišsakė, tačiau, matyt, turėjo pastabų Kontrolės komiteto veiklos programai ir savivaldybės 2011 m. biudžeto patikslinimui, kai kurie neigiamai buvo nusistatę prieš socialinio būsto nuomą ir metinį nario mokestį VšĮ „Nemuno euroregiono“ Marijampolės biurui. Tikriausiai apie tai nemažai buvo kalbėta komitetuose, tad posėdyje teliko tik apsipręsti dėl balsavimo. Šaip ar taip, šie projektai buvo patvirtinti, kaip ir naujai sudarytoji visuomeninė administracinių ginčų komisija.
Kurortas taps patrauklesnis
UAB „Lesto“ planai griauti netoli sanatorijos „Tulpė“ susidėvėjusią transformatorinę ir vietoj jos statyti naują, buvo sutikti labai palankiai, juo labiau, kad iš savivaldybės teprašoma padengti projektavimo išlaidas, o kurorto įvaizdis, panaikinus gana nepatrauklų objektą, nuo to tik pagerės. Patrauklumo kurortui turėtų pridėti ir planai pagerinti tvenkinių būklę bei išvalyti Nemuno vagą ties Birštonu. Pasak merės N. Dirginčienės, šios vietos labai svarbios poilsiautojams, o uždumblėję, užžėlę, vabzdžių veisyklomis tapę upės pakrantės iš tiesų labai nemalonios akiai ir būtinos tvarkyti. Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Antano Šabano teigimu, nors numatoma valyti tik atkarpą nuo Žvėrinčiaus miško iki Vytauto kalno, tačiau vėliau, prisijungus prie šio projekto ir kitoms savivaldybėms, darbai būtų tęsiami ir kitose Nemuno vietose, o tinkamai parengta upės vaga ilgainiui taptų nacionaline trasa.
Žemės sklypai
Į neprivatizuotinų sklypų sąrašą nutarta įtraukti laisvą valstybinės žemės sklypą Matiešionių krašte. Nors ne visi Tarybos nariai buvo už šį projektą, tačiau jo priėmimas labai nudžiugino kaimo bendruomenę. Kaip sakė jos pirmininkė Jolanta Mizgerienė, bendruomenė negali vykdyti projektinės veiklos, nes glaudžiasi privačiam asmeniui priklausančiame statinyje, kurio, pasibaigus nuomos sutarčiai, gali netekti. Disponuodami valstybei priklausančiu turtu, bendruomenės nariai galės dalyvauti kaimo plėtros strategijos įgyvendinime ir pritraukti investicijas į savo kraštą. Vieningo Tarybos narių pritarimo sulaukė projektas dėl detaliųjų planų žemės sklypams parengimo, kuris turėtų atverti kelią miesto plėtrai.
Posėdžio pabaigoje Tarybos nariai išklausė merės N. Dirginčienės pasakojimo apie keliones į Vokietiją ir Gruziją, kur buvo įgyta žinių ir patirties, užmegzti Birštonui ir visai valstybei naudingi ryšiai.

Taip pat skaitykite