• prienuspauda

     

     

     

     

Birštono sporto infrastruktūrą – ir mėgėjui, ir profesionalui

atnaujintas-birstono-stadionas-5382f68ec394c

Ignas Mineikis

Vasara statistiškai atostogų metas, bet įstaigoms, kurios užsiima turizmu arba teikia sveikatingumo ir kitas paslaugas, pats darbymetis.

Pastaruoju metu Birštone įrengta daug sporto objektų. Štai, ir kurorto futbolo stadiono kompleksas džiugina futbolo mėgėjus bei kitų sporto šakų atstovus. Savo stovyklas Birštone rengia futbolininkai, lengvaatlečiai ir net krepšininkai.

Iš tiesų, vaizdas smagus. Ryte bėgimo takeliuose mankštinasi krepšininkės iš Vologdos (Rusija), po pietų ir vakare – futbolininkai.

Pasak Birštono SC direktoriaus Sauliaus Smailio, sporto centro darbuotojų atsakingo darbo dėka futbolo aikštės dangą pavyko tinkamai paruošti ne tik treniruočių procesui, bet ir rungtynėms.

S. Smailio teigimu, sporto centro infrastruktūrą pamėgo įvairaus amžiaus  Lietuvos rinktinių futbolininkai ir jau yra sudarytas grafikas jų stovykloms. Prienų futbolo lygos ir Alytaus apskrities futbolo federacijos čempionatams čia ruošiasi „Birštono“ futbolininkai.

Kalbant apie futbolą, Birštone gimsta iniciatyva suburti futbolo komandą, kuri galėtų žaisti antrojoje ir netgi pirmojoje šalies lygose.

Buvęs „Tulpės“, „Versmės“, „Šviesos“ komandų žaidėjas, Birštono savivaldybės Tarybos narys Vytautas Šeškevičius išplatino kreipimąsi į visus futbolo mylėtojus ir gerbėjus, o taip pat verslininkus, su minėta idėja.

Šiemet krašte gimė bendras Birštono ir Prienų krašto krepšinio projektas ir bendra Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda žais LKL čempionate.

O kaip būtų smagu, jei  susiburtų Birštono-Prienų „Vytauto“ futbolo komanda ir taip pat garsintų kurortą ir visą kraštą.

Visais laikas į geriausią krašto komandą buriasi futbolininkai iš įvairių Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vietovių, todėl idėja suburti aukštesnio lygio ekipą verta dėmesio.                              Visgi, reikia pažymėti, jog kurorte yra politikų, kurie mano, kad infrastruktūra turi tarnauti tik sveikatingumo ir mėgėjiško sporto poreikiams. Deja, visi pamirštame, jog vaikus į sporto ir sveikatingumo grupes traukia didžiojo sporto laimėjimai, nes jiems reikalingi dievaičiai.

Visgi, visi pamiršome paprastą formulę, jog visur turi veikti gerai apgalvotos sistemos, o jas turi įgyvendinti tam pasiryžę ir patirties turintys žmonės.

Štai, atrodytų, jog gyvendami šalia Nemuno, turime išnaudoti šią aplinkybę ir stiprinti irklavimo sportą ir tai daryti dabar, kol dar skamba mūsų krašte išaugintų jaunesnės kartos irkluotojų pavardės – Maščinsko, Gališanskio, Vaitkūno, brolių Lapatiukų.

O jei pradėsime vardinti veteranų pavardes, tai suprasime, jog neturime teisės numarinti irklavimo tradicijų nei Birštone, nei Prienuose. Bėda ta, jog Prienuose net nėra padorios irklavimo bazės, o Birštonui būtina šiai sporto šakai skirti daugiau dėmesio. O žinant, jog kurorte yra žmonių, kurie dirbdami su jaunimu kitose šalyse yra pasiekę aukštų rezultatų, tereikia išnaudoti esamas galimybes.

Birštonas eina tinkamu keliu, Prienai taip pat turi ambicijų sukurti, plėsti kitų sportų šakų sportines bazes. O tai reiškia, kad kraštas tampa vis patrauklesnis įvairių sporto šakų atstovams ir šią galimybę reikia išnaudoti.

Belieka tik priminti, jog kartu galima nuveikti daugiau darbų, nei kiekvienam atskirai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti