Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje: Vyriausybės atstovo apsilankymas, opozicijos sprendimo projekto „nubuksavimas“ ir Alytaus ekologinės katastrofos aptarimas

IMG_0090

Vacys Staknys

Spalio 25 d. Birštono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo informacija apie du Vyriausybės atstovo Kauno ir Marijampolės apskrityse Andriaus Cechanavičiaus teikimus Savivaldybės administracijos struktūros ir turto priimtais sprendimais. Tiesa, vienas iš teikimų dėl Jaunimo reikalų koordinatoriaus jau šiame Tarybos posėdyje buvo išspręstas, pakeitus koordinatoriaus pavaldumo klausimą. Nuo šiol Jaunimo reikalų koordinatorius vėl bus atskaitingas Administracijos direktoriui. Dėl reikalavimo įgyvendinti LR valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymo nuostatus, buvo nutarta kreiptis į Vyriausybės atstovo tarnybą dėl terminų atidėjimo.

Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius

Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse Andrius Cechanavičius

Tarybos nariai įsiklausė į „Birštono šilumos“ pateiktą informaciją dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos dedamųjų  ir pritarė kainos didinimui. Kainos padidėjimą lėmė darbuotojų atlyginimų padidėjimas, numatomos investicijos į įrengimus, taip pat naudojamo kuro kainų svyravimai. Kainų padidėjimai gali siekti apie 25 %.

Pirmoji diskusija įsiplieskė, kai buvo svarstomas sprendimo projektas dėl patalpų panaudos sąlygomis perdavimo Birštono jaunimo klubui renovuotame Birštono PSPC. Tarybos narė Valė Petkevičienė pastebėjo, jog Birštono jaunimo klubas save įvardina vieninteliu, kuris dirba su jaunimu, nors realiai taip nėra. Taip pat Tarybos narė pasigedo, kad prašyme nenurodyta konkreti veikla, kuri bus vykdoma nuomotose patalpose.

Tarybos narė Dovilė Adamonytė paaiškino, jog patalpas naudos visos jaunimo grupės, bet jos nėra oficialiai įregistravę savo veiklos, todėl jų vardu kalba Birštono jaunimo klubas. Savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė pabrėžė, jog savivalda sulaukė Jaunimo reikalų departamento priekaištų, kad administracijoje nėra žmogaus, kuris dirba su jaunimu, taip pat jaunimas neturi tinkamų patalpų savo veiklai vykdyti, todėl buvo paruoštas šis sprendimas.
Tarybos nariai pritarė siūlomam sprendimui dėl Birštono PSPC patalpų nuomos Birštono jaunimo klubui.

Taryboje buvo priimtas sprendimas padidinti Nemajūnų dienos centre didžiausią leistiną etatų skaičių tam, kad Centras galėtų teikti pagalbos į namus, dienos socialinės globos, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas visoms paslaugų gavėjų grupėms savivaldybėje. Priėmus tokį sprendimą tokių paslaugų nereikės pirkti. Iki šiol dalį minėtų paslaugų Savivaldybė pirko iš Neįgaliųjų draugijos. Draugijoje šį darbą atlikdavo keturi darbuotojai. Anot Savivaldybės administracijos, Neįgaliųjų draugijos darbuotojams bus pasiūlyta darbas Nemajūnų dienos centre.

Birštono savivaldybės Tarybos frakcija „Demokratijos sargyboje“ pasiūlė sprendimo projektą, kuriame būtų įtvirtinti pakeitimai Tarybos veiklos reglamente, įgalinantys posėdžius transliuoti tiesiogiai. Deja, šį sprendimo projektą „torpedavo“ valdančioji dauguma, argumentuodama, jog reglamente ir taip jau yra nuoroda, jog posėdžiuose daromi garso ir (ar) vaizdo įrašai.
Visgi, diskusija parodė, jog vykdyti tiesiogines Tarybos posėdžių transliacijas trūksta politinės valios, nes techninės ir finansinės galimybės leidžia tai padaryti. Valdančiai koalicijai priklausantys Tarybos nariai panoro tiesiogines transliacijos susieti su visos posėdžių salės atnaujinimo darbais, bet jie artimiausiu laiku nenumatyti. Buvo priimtas protokolinis sprendimas išaiškinti finansines ir technines galimybes bei pateikti informaciją Tarybai.

Svarstant klausimą dėl keleivių pavėžėjimo autobusų maršrutais, Tarybos narė Valė Petkevičienė pasiūlė, kad autobusai maršrutu Kaunas-Birštonas užvažiuotų, anot jos, į „Naująjį Birštoną“ (buvusio Birštono vienkiemio teritorija, kuri prijungta prie kurorto). Buvo paaiškinta, jog tokį sprendimą Birštono savivaldybė viena negali priimti, nes šis maršrutas – trijų savivaldybių projektas. Būtinas ir jų pritarimas, nes dabar yra nutarta, jog vežėjų nuostolius dėl lengvatinių bilietų kompensavimo dengia visos savivaldybės tolygiai. Visgi, Savivaldybės administracijai buvo pavesta šį pasiūlymą aptarti su šio maršruto partneriais.

Birštono savivaldybės administracija patikino, jog savivaldybė laiku sureagavo į Alytaus ekologinę katastrofą ir informavo visuomenę apie pavojų. Taip pat buvo pastebėta, jog Aplinkos apsaugos agentūra vėlavo su oro taršos matavimais ir informacijos pateikimu, nes pati savivaldybė neturi galimybių vykdyti oro taršos matavimus. Buvo pabrėžta, jog informacija gyventojams ir kurorto svečiams turi būti teikiama atsakingai ir tik iš oficialių šaltinių, nes sukelti paniką galima labai greitai ir tai gali turėti didelių neigiamų pasekmių.

Savivaldybė neturi informacijos, ar Alytaus ekologinė katastrofa turėjo įtakos kurorto sanatorijų veiklai. Tiesa, Birštono sanatorijos katastrofos vietoje dirbantiems ugniagesiams suteikė galimybę nemokamai apsilankyti baseino ir pirčių kompleksuose. Verslo kvietimus Alytaus merui perdavė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, patikinusi, jog tai ne piaro akcija, o ugniagesių darbo įvertinimas.

Buvo pranešta, jog bus daromi žingsniai dėl dirvožemio patikros. Tam yra numatytos lėšos. Taip pat buvo pasakyta, jog gyventojai ir patys gali užsakyti dirvožemio patikrą.

Taip pat skaitykite