Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje – pėsčiųjų tilto idėja ir klaustukas dėl kaimo seniūnijos administracijos reikalingumo

6(15)

Vacys Staknys

Penktadienį vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje du klausimai sulaukė karštų diskusijų. Pirmoji diskusija įvyko prieš posėdį po to, kai „Birštoniečių tribūnoje“ pasisakė Rimvydas Skorupskas, kuris protegavo vienos įmonės medinio pėsčiųjų tilto konstrukciją ir perdavė Tarybai peticiją su 182 žmonių parašais dėl pėsčiųjų tilto statybos įtraukimo į Birštono savivaldybės strateginį planą. Ginčai, kuris tiltas reikalingesnis kurortui, vyksta ne pirmus metus. Savivaldybės taryba ir administracija laikosi pozicijos, jog kurorto vystymąsi kitame Nemuno krante paspartintų automobilių tiltas, kuris kainuoja dešimtis milijonų eurų. Tiesa, savivalda tokių lėšų neturi, o Vyriausybė vargu ar tokį projektą finansuos, nes tai būtų lėšų išmetimas į kelią, vedantį į naujuosius „vasiukus“. Verslas niekada nesiims projekto, kuris ir po šimto metų neatsipirks.

 

be-motoro-neri-iveikiantis-keltas-upes-vaga-perplaukia-per-3-5-minutes-64364790

Situacija aiški – susisiekimo su kitu krantu problemos sprendimas pateko į ceitnotą, nes trūksta gerų idėjų, kurios išspręstų šią problemą. Taip, pėsčiųjų tiltas galėtų būti kaip vienas iš variantų, bet jis turėtų būti pakankamai aukštas, kad netrukdytų laivybai Nemune, nes, tikiu, ateis laikas ir Nemunu ties Birštonu plaukios ir turistinės jachtos. Manau, savivaldybės atsakingoms struktūroms vertėtų pasidomėti, kaip pasaulyje sprendžiamos panašios problemos, ir išeitis bus rasta ir be milijoninių investicijų. Tik nereikia pamiršti, jog perkėlimas per Nemuną turi virsti ne keliu, o turistiniu objektu, kuris, reikalui esant, galėtų perkelti, pvz., ir greitosios pagalbos automobilį.

Valentinas-Vincas-Revuckas2

Antroji diskusijų banga prasidėjo po Savivaldybės administracijos direktoriaus Valentino Vinco Revucko ataskaitos. Jis sulaukė klausimų apie kaimo seniūnijos administracijos reikalingumą, po to, kai Birštono vienkiemis tapo Birštono miesto dalimi, apie vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimą kaimo vietovėse, kelių būklę, apie keturkojų vedžiojimo zonas kurorte, žiemos sveikatingumo pramogas, automobilių stovėjimo problemas.

V. V. Revuckas nemano, kad Birštono vienkiemio prisijungimas prie Birštono kurorto turi palikti kaimo seniūnijos teritoriją be administracinio padalinio. Darbų tikrai nesumažės. Tiesa, buvo užsiminta, jog pati seniūnija galėtų būti perkelta į Nemajūnų dienos centrą.

Administracijos vadovas pripažįsta, jog problemų su vietiniais kelias yra, ir būtina ieškoti būdų kaip situaciją pagerinti. Buvo pateiktas pavyzdys, kad kelių būklę galėtų pagerinti technologija, kuri buvo panaudota tvarkant kelią į Šilėnų sodus.

Administracijos direktorius teigė, jog kurorte sugriežtinta tvarka dėl keturkojų vedžiojimo ir už tvarkos nepaisymą jau yra nubaustų administracine tvarka. Į pasigirdusią repliką, jog pirmiausiai reikia sudaryti sąlygas, o paskui bausti, V. V. Revuckas atsakė, jog centriniame parke yra įrengtas voljeras šunų vedžiojimui, bet jis nėra populiarus. Buvo išsakyta mintis, kad būtina mieste įrengti vietas, kuriose galima būtų išmesti maišiukus su surinktais šunų ekskrementais, nes šunys dabar su šeimininkais eina ir į kavines, ir į kitas įstaigas.

V. V. Revuckas sutiko, kad žiemos paslaugų kurorte trūksta, bet tikino, jog kelerius metus iš eilės buvo bandymai įrengti čiuožyklas petankės aikštelėje, tvenkiniuose prie „Versmės“. Bet permainingi orai stabdo verslininkų iniciatyvas, o kalną vaikai, esant sniegui, tikrai išnaudoja.

V.V. Revucko teigimu, savivaldybė rūpinasi kurorto infrastruktūra, o verslą vystyti turi verslininkai.

Nebuvo gautas aiškus atsakymas ir dėl automobilių stovėjimo vietų, nes, anot administracijos direktoriaus, sprendimą turi priimti politikai. Jo manymu, geriausiai būtų įvesti centrinėse gatvėse automobilių stovėjimo laiko apribojimus (pvz., 2 val.).

Valentino Vinco Revucko ataskaitoje pažymėta apie nuveiktus darbus, privačias investicijas, skyrių darbą. Tiesa, buvo paminėtos ir problemos. Dėl lėšų stokos stringa infrastruktūros įrengimo projektai „Škėvonių“ kvartale ir šalia „Birštono vandentiekio“.

mokyklos_gatve_birstonas

Iš administracijos direktoriaus džiugią žinią išgirdo Mokyklos gatvės gyventojai – bus pradėti gatvės formavimo, apšvietimo įrengimo ir kiti darbai.

Turi suklusti ir nelabai sąžiningai savo klientus deklaruojantys smulkieji verslininkai, kurie verčiasi apgyvendinimo paslaugomis. Bus sustiprinta jų veiklos kontrolė.

 

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. prienu r. gyventojas

    valio ledai pajudejo. As sakiau ir sakysiu, kad Birstono savivaldybe, su armija klerku, ber tik lesykla saviems. Birstono miesteliui pilnai pakanka seniunijos status. Birstono seniunijoje gyvena tiek pat gyventoju kiek ir veiveriu seniunijoj. Manau pilnai visa darba gali atlikti Prienu savivaldybe. Gal but kaikurias sritis perziurejus, reiktu viena, kita etata prideti.. Mazinkim klerku armija ir Prienu rajonas ir Prienu miestas, su Birstonu suklestes..

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti