•  

     

     

     

Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje – ilga ARATC direktoriaus  prakalba apie prastą buitinių atliekų rūšiavimą, skolas už atliekų tvarkymą bei padidinta kurortinė rinkliava

IMGP5114

Vacys Staknys
kvitrina.com

Rugsėjo 2 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo apsvarstyta 15 sprendimų projektų bei išklausyta ARATC direktoriaus A. Reipo informacija apie Birštono savivaldybės skolas už atliekų tvarkymą ir prastą rūšiavimą. Pasak A. Reipo, Birštono savivaldybės gyventojai prastai rūšiuoja buitines atliekas, jiems suteikta daug lengvatų, todėl skolos už buitinių atliekų išvežimą ir tvarkymą vis auga. Tarybos nariai diskusijos metu bandė išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių auga skolos, bet jų pamąstymai neturėjo didelės įtakos bendrai skolos auginimo tendencijai. ARATC vadovas pateikė statistiką, kurioje aiškiai matosi, jog Birštono savivaldybės gyventojai prastai rūšiuoja mišriąsias atliekas. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, jog seno pavyzdžio konteineriai tikrai neskatina rūšiuoti, taip pat nedera prie kurorto įvaizdžio. Diskusijos metu buvo aiškiai pasakyta mintis, jog iš biudžeto kompensacijų už buitinių atliekų rinkliavos spragas nebus skiriama.

Taip pat buvo pateikta informacija, jog pasikeitė mišriųjų ir maisto atliekų vežėjas. Nuo šiol jas tvarko „Kauno švara“, o ne „Ekonovus“.  Diskusija pasibaigė, bet, kaip bus sprendžiama problema, liko neaišku.

Tarybos posėdžio metu buvo pranešta, jog yra gautos lėšos iš Kelių direkcijos ir jos bus paskirstytas Jaunimo bei B. Sruogos gatvių tvarkymui.

Tarybos nariams taip pat buvo pateikta informacija, jog Jaunimo gatvės atnaujinimo projekto užbaigimui trūksta apie 700 000 eurų.

Birštono savivaldybės biudžeto skolos nemažos, todėl nutarta nuo 2022.01.01 d. padidinti „pagalvės mokestį“ (vietinė rinkliava už naudojimąsi Birštono kurorto infrastruktūra): už pirmąsias 7 naktis – iki 2 eurų už  naktį, o nuo 8 nakties taikyti dabartinį 1 euro mokestį.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti