Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje ‒ „viskas aptarta komitetuose“ ir 5 metus nevykdytos sutarties nutraukimas

Gelbėkit vaikus

Birstono_savivaldybe_jpg

Vacys Staknys

Birželio 1 d. Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje svarstomi klausimai buvo pristatomi taip, lyg būtų vykęs viešas „slaptosios ložės“ susirinkimas, o pagrindinis slaptažodis buvo posakis „viskas aptarta komitetuose“, tačiau apie ką kalbama, galėjo suprasti tik Tarybos nariai. Posėdis praėjo gan greitai, nes Tarybos nariai tikrai buvo susipažinę su sprendimo projektais ir dažniausiai klausimų nebuvo, na, gal keletas replikų iš opozicijos ir kai kurių Tarybos senbuvių.

Pirmasis buvo pristatytas sprendimas dėl nuomos sutarties su UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ nutraukimo. Penkerius metus išnuomotas pastatas-dirbtuvės (N. Silvanavičiaus g.1) taip ir liko stovėti be jokios rekonstrukcijos ir pritaikymo turizmo poreikiams, nors planai buvo pristatomi ne vieni. Savivaldybės taryba supratingai keitė garantijos rūšį (iš bankinės į draudiminę), bet viskas veltui.

Būtent dėl garantijos keitimo rūšies opozicijos atstovas Darius Šeškevičius išsakė pastebėjimą, jog dar praeitais metais reikėjo sutartį nutraukti ir išsireikalauti kompensacijos už jos nevykdymą.

Tarybos nario manymu, dabar tai padaryti galima bus tik teisminiu keliu. Sutartis buvo nutraukta, bet opozicijos „susilaikymas“ suglumino merę Nijolę Dirginčienę, kuri retoriškai klausė, o gal nereikėjo sutarties nutraukti.

Taryba dar penkeriems metams pratęsė sutartį su restoranu dėl patalpų nuomos Kurhauze, taip pat priėmė sprendimą gerai egzaminus išlaikiusiems Birštono gimnazijos mokiniams už kiekvieną „100“ mokėti po 100 eurų. Be to, lieka merės 500 eurų piniginis prizas geriausiam gimnazijos mokiniui.

Jei posėdžio metu diskusijų nebuvo, tai pasibaigus jam jos įvairiais klausimais tiesiog įsisiūbavo. Vėl buvo grįžta prie atvejo lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“, kai nuo išėjusios pasivaikščioti neaptvertoje teritorijoje grupės pasišalino berniukas. Diskusijos metu naujos informacijos nebuvo pateikta (apie tai rašyta kvitrina.com straipsnyje „Įvykis, kuris vos nevirto tragedija. Kas lėmė atsitiktinumų virtinę?“). Tiesa, merė Nijolė Dirginčienė išsakė mintį, jog reikėtų neaukšta tvora aptverti viešą vaikų žaidimo aikštelę. Bet kodėl toks paprastas sprendimas nebuvo numatytas prieš pradedant „Vyturėlio“ teritorijos atnaujinimą?

Paskutiniu posėdžio akordu tapo visų kvietimas į Kurorto šventę, kuri vyks Birštone birželio 8‒10 dienomis.

Birštono Vienkiemis tapo Birštono miesto dalimi. Kokį vardą norėtume suteikti savo mikrorajonui?

Rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti