Birštono savivaldybės tarybos opozicijai savo tikslų pasiekti nepavyko – socialdemokratai valdo „kietai“

1_VG__15008

kvitrina.com

Į antrąjį Birštono savivaldybės tarybos posėdį susirinkę naujos kadencijos nariai iškart davė suprasti, jog daugumos ir opozicijos santykiai bus įtempti. Pirmoji žodinė trintis įvyko, kai „Birštoniečių tribūnoje“ kalbėjęs verslininkas Rimvydas Skorupskas išsakė savo nuomonę dėl jau buvusio Tarybos nario V. V. Revucko moralinės teisės būti Tarybos nariu, nes jo praeitis pilna paslapčių, o merė Nijolė Dirginčienė paklausė pranešėjo apie jo neprižiūrimą nekilnojamąjį turtą. Tarybos narys Audrius Šeržentas replikavo, jog merės užpuolis prieš pranešėją atbaidys savivaldybės gyventojus pasisakyti svarbiais klausimais, nes bijos, kad bus klausinėjami visiškai apie kitus dalykus. N. Dirginčienė savo ruožtu atsakė, jog dėl pranešėjo neprižiūrimo turto sulaukia daug klausimų iš birštoniečių ir kurorto svečių, o su juo susisiekti kitais būdais neįmanoma.

Deja, prasidėjęs posėdis taip pat nebuvo konstruktyvus. Šešias vietas Taryboje turinti opozicija tikėjosi, jog iš trijų pagrindinių komitetų, nors viename turės daugumą, bet jų norams išsipildyti nepavyko, nes socialdemokratai parodė savo daugumos „galybę“ balsuodami taip, kaip jiems reikia.

Pirmiausiai jie nepraleido opozicijos pasiūlytos Stanislovo Martinaičio kandidatūros į Kontrolės komiteto pirmininkus, nes, anot merės, jam iškelta baudžiamoji byla. Opozicijos teiginiai, jog byla dar neišnagrinėta ir S. Martinaitis dar nepaskelbtas kaltinamuoju, neturėjo įtakos socialdemokratų apsisprendimui. Opozicijai nieko neliko, kaip pasiūlyti kitą kandidatą. Socialdemokratai neprieštaravo Audriaus Šeržento kandidatūrai ir jis buvo patvirtintas Kontrolės komiteto pirmininku.

Po nedidelių ginčų Etikos komisijos pirmininke buvo patvirtinta Valė Petkevičienė, o Antikorupcinės – Darius Šeškevičius.

Pagrindiniuose trijuose komitetuose socialdemokratai sudarė daugumą ir jų vadovų likimas nulemtas, kaip ir kitose komisijose.

Toks scenarijus buvo laukiamas, nes merė Nijolė Dirginčienė aiškiai davė suprasti, jog socialdemokratai turi daugumą ir pasiruošę suformuoti savo valdžios komandą.

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti