•  

     

     

     

Birštono savivaldybės Taryboje – sveikinimai ir merės priekaištai administracijai

IMGP1841Rugsėjo 5 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo svarstomi 23 sprendimų projektai, išklausyta informacija apie merės Nijolės Dirginčienės kelionę į Prancūziją bei atsakyta į Tarybos nario Stanislovo Martinaičio paklausimą.

Bet prieš posėdį Taryba pagerbė Romą Matažinską (nuotraukoje su merę N. Dirginčiene), kuris šiemet pelnė dar vieną apdovanojimą sunkiaatlečių senjorų pasaulinio lygio varžybose. R. Matažinskui buvo įteikta savivaldybės padėka už pasiektus rezultatus ir sveikatingumo propagandą.

Po sveikinimų Tarybos nariai išklausė savivaldybės administracijos direktoriaus Valentino Vinco Revucko atsakymą į Stanislovo Martinaičio paklausimą dėl gatvių žymėjimo.

Iš administracijos vadovo atsakymo buvo galima suprasti, jog mieste ne visur yra gatvių pavadinimų lentelės dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, didesnė dalis lentelių turi atsirasti, kai bus atliktas viešasis pirkimas (spalio mėnesį) pagal investicinį projektą, o likusiomis lentelėmis jau turėjo pasirūpinti Birštono miesto tvarkymo tarnyba.

Birštono MTT direktorius Algirdas Kederys paaiškino, jog lentelės dar nenupirktos, nes nežinia, kokios jos bus pagamintos pagal investicinį projektą, o ir lėšų jų pirkimui nebuvo numatyta, nes sumažintas įstaigos biudžetas.

Merė N. Dirginčienė replikavo, jog, jos manymu, administracija ne viską padarė, kad sausio mėnesį priimtas Tarybos sprendimas būtų įgyvendintas, ir pažėrė priekaištų administracijos ir Birštono MTT direktoriams.

Tarybos nariai įsivėlė į diskusiją dėl UAB „Birštono vandentiekis“ apmokestintų pažymų. Įstaigos administracija už išrašytas pažymas iš gyventojų ima 6 Lt mokestį. Tarybos narys Vytautas Šeškevičius replikavo, jog pažymų išdavimas turėtų kainuoti dvigubai mažiau, o S. Martinaitis pabrėžė, jog įmonę reikia palaikyti. Tarybos nariai pritarė S. Martinaičio nuomonei.

Taryba ir toliau laikosi principo nedalinti lengvatų namų sodybų šeimininkams. Visi nekilnojamojo turto savininkai, prašantys lengvatų, bus apmokestinami 50% rinkliavos dydžio suma, o už ankstesnius laikotarpius lengvatų nebus suteikiama.

Tarybos pirmininkė taip pat atkreipė dėmesį, jog biudžetinės įstaigos turi pasirūpinti, kad jų internetiniai puslapiai atitiktų visus jiems keliamus reikalavimus.

Posėdis neužtruko, nes iškart po jo Tarybos nariai nuvyko į Amatų kiemelio atidarymą Gelažiūnuose.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti