•  

     

     

     

     

Birštono savivaldybės taryboje: centriniam kurorto parkui – žinomo kurortologo vardas ir lėšos šviečiančioms raidėms

Birštono-savivaldybės-nuotrauka-536x402

Vacys Staknys

Lapkričio 20 d. Birštono savivaldybės taryboje buvo apsvarstyta 40 sprendimų projektų. Posėdis buvo dinamiškas, nes priimti sprendimus visais klausimais prireikė tik 135 minučių.

2021 m. sumažės centralizuotai teikiamo geriamojo vandens ir nuotekų surinkimo kaina

Tarybos nariai po nedidelės diskusijos pritarė sprendimui dėl bendrovės „Birštono vandentiekis“ geriamojo vandens, nuotekų ir paviršinio vandens surinkimo kainų. Diskusijos metu buvo išsakyta mintis, jog 2021 m. kaina mažės 9,3 %. Deja, Tarybos nariai iš bendrovės direktoriaus Cezaro Pacevičiaus lūpų neišgirdo pažado, jog mažėjimo tendencija bus išlaikyta ir ateity. Pasak C. Pacevičiaus, karantinas sumažino vandens sunaudojimo apimtis ir situacija prastės, o kartu ir bendrovės rezultatai. Bendrovės pajamos priklauso nuo gyventojų (27 %), „Prienų vandenų“ ir sanatorijų veiklų (63 %). Primename, jog Birštono nuotekų valykloje jau ne vieną dešimtmetį valomos Prienų miesto nuotekos.

Birštono TIC perduodamas valdyti nekilnojamasis turtas

Sprendimas dėl turto perdavimo Birštono turizmo informacijos centrui sukėlė daug klausimų. Pirmiausiai, Tarybos narys Juozas Aleksandravičius nesuprato, kodėl kartu su pastatu įstaigai perduodamas ir šaligatvis. Nors savivaldybės administracijos atstovai bandė paaiškinti, jog jis esąs pastato sklypo ribose, buvo išsakyta mintis, kad būtina prie šio klausimo grįžti ir šaligatvį perduoti Birštono miesto tvarkymo tarnybai. Tiesa, turto perdavimas Birštono TIC sukels problemų ir pastate esančioms įstaigoms, ypač „Tulpės“ sanatorijai. Paaiškėjo, jog jei jos administracija nori likti dabartinėse patalpose, turės dalyvauti viešajame konkurse. Diskusijos metu taip pat buvo išsakyta mintis, ar sanatorijai būtinos minimos patalpos.

Kapinių sąrašas bus sudarytas. O kada bus tvarkomos Ivoniškių kapinės?

Nemažai klausimų liko ir dėl projekto apie kapinių sąrašo sudarymą ir jo paskelbimą interneto svetainėje. Į Tarybos narės Valės Petkevičienės paklausimą apie Ivoniškių kapinių sutvarkymą Savivaldybės administracija miglotai atsakė, jog šiuo klausimu dirbama. Tiesa, pačiam sprendimo projektui buvo pritarta.

IMGP5113

Užrašo BIRŠTONAS raidės greitu laiku džiugins šviesa

Dar viena karšta diskusija įsiplieskė svarstant Birštono savivaldybės biudžetą.

Klausimų sulaukė N. Silvanavičiaus gatvės rekonstrukcijos darbai, bet Tarybos nariams buvo atsakyta, jog šiuo metu vyksta tik remontas, o papildomiems infrastruktūros darbams atlikti bus ieškoma galimybių.

Klausimas dėl N. Silvanavičiaus gatvės remonto buvo tik apšilimas. Jei Tarybos nariai pasisakė už audio ir vaizdo sistemos finansavimą, tai skiriama 5000 eurų suma šviečiančioms raidėms žodžio BIRŠTONAS įsigijimui sukėlė audringų diskusijų. Vieni Tarybos nariai tikino, jog turi būti geresnis būdas išleisti šias lėšas, nes ir dabartinis užrašas atlieka savo funkciją. Kiti teigė, jog būtent dabar laikas gerinti kurorto įvaizdį ir šviečiančios raidė yra gera investicija. Lėšos raidėms buvo skirtos.

Vytautas Jurgis Meška

Vytautas Jurgis Meška

Centriniam parkui – Vytauto Jurgio Meškos vardas

Taryba patvirtino sprendimo projektą kurorto centrinį parką pavadinti Vytauto Jurgio Meškos vardu. Primename, jog V. J. Meškai yra suteiktas Birštono garbės piliečio vardas. Tarybos narys Juozas Aleksandravičius išsakė mintį, jog reikėtų pagalvoti ir apie paminklą V. J. Meškai arba garbės lentą, ar medalį. Taip pat buvo pastebėta, jog šiam projektui buvo per mažai viešumo. Mero pavaduotojas Vytas Kederys patikino, jog apie tai, jog centrinį parką norima pavadinti V. J. Meškos vardu, informacija buvo paskelbta dar sausio mėnesį Birštono savivaldybės internetinėje svetainėje,  Facebook ir laikraštyje „Gyvenimas“. Anot V. Kederio, tai tinkamas viešinimas.

Birštono savivaldybės pastato vizualizacija

Birštono savivaldybės pastato vizualizacija

Paruoštas Savivaldybės administracijos pastato rekonstrukcijos projektas
Po Tarybos posėdžio jo nariams buvo pristatytas savivaldybės pastato rekonstrukcijos projektas, kuriame numatyta praplėsti posėdžių salę, šalia įrengti komitetų posėdžio salę. Bus padidintas tualetų skaičius, atsiras daugiau erdvių, liftas. Bus pagerintos darbuotojų darbo sąlygos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti