•  

     

     

     

     

Birštono savivaldybės Taryboje – Baltijos kelio inscenizavimas ir merės atsisakymas pretenduoti į „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimus

IMGP7753Rugpjūčio 23 d. po vasaros atostogų susirinkusi Birštono savivaldybės Taryba labai greitai išsprendė dienotvarkės klausimus (17).

Diskusijos, ir tai daugiau su humoro prieskoniu, įsiplieskė, kai mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius pristatė klausimą „Dėl teikimo apdovanoti Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimu „Auksinės krivūlės riteris“ ir pasiūlė merės Nijolės Dirginčienės kandidatūrą.

Savivaldybės vadovė padėkojo kolegoms už jos
darbo įvertinimą ir pasakė, kad toks svarbus savivaldybių asociacijos apdovanojimas turi būti gaunamas už viso gyvenimo nuopelnus, o ji tik
savo karjeros pradžioje, todėl paprašė išbraukti
šį klausimą iš dienotvarkės. Kai kurie Tarybos
nariai užprotestavo, teigdami, jog klausimas yra
ir reikia už jį balsuoti. Už tai, kad neteikti merės kandidatūros „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui balsavo 11 Tarybos narių,
1 – susilaikė, 2 balsavo prieš.

Taryba pritarė savivaldybės administracijos
siūlymui sutaupytus po įvykusių konkursinių
kelių priežiūros ir plėtros programų bei svarbių valstybei vietinės reikšmės kelių (gatvių) pirkimų skirti Jaunimo ir Mokyklos gatvių rekonstrukcijų techninių projektų ruošimui.

Taryba pavedė administracijai ruošti sutarties projektą, pagal kurį prie Škėvonių kapinių plėtros programos galėtų prisidėti ir Prienų rajono savivaldybė.

Tarybos nariai pritarė siūlymui Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktoriui Algirdui Kederiui (už sėkmingą projekto paraiškos padavimą) ir Birštono viešosios bibliotekos direktorei Alinai Jaskūnienei (apdovanotai medaliu) skirti vienkartines pinigines išmokas.

Taryba toliau pasiliko konkurso į Birštono savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų pareigas kontrolę, už konkursų organizavimą lieka atsakinga administracija. Su minėtų konkursų organizavimo tvarkos aprašo pakeitimais, kad tokius konkursus vykdytų merės kontroliuojama komisija, nesutiko Vyriausybės atstovė.

Tarybos posėdžio pabaigoje visi dalyviai susikibo rankomis ir, skambant dainai „Bunda jau Baltija… Lietuva, Latvija, Estija…“, paminėjo 1989 metų rugpjūčio 23 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių laisvės troškimą.

Vacys Staknys

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti