•  

     

     

     

Birštono savivaldybės Taryba po vasaros atostogų dirbo sklandžiai, nevengdama ir diskusijų

Rugpjūčio 24 d. Birštono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute, pagerbiant Anapilin išėjusio ilgamečio savivaldybės vadovo Antano Serafino Zenkevičiaus atminimą.

Tarybos nariai sutartinai išbraukė iš dienotvarkės klausimą dėl politinės reklamos, nes pagal įstatymą jis nepriklauso Tarybos kompetencijai.

Svarstant klausimą dėl kurorto rinkliavos, esminių prieštaravimų nebuvo. Stanislovas Martinaitis, pritardamas pateiktam projektui, pabrėžė, jog projektas neapima visų žmonių grupių, kurie naudojasi sukurta infrastruktūra. Jo manymu, reikėtų grįžti prie įvažiavimo į kurortą mokesčio. Merė Nijolė Dirginčienė siūlė apsiriboti pasiūlytu projektu. Aleksandras Gorinas, iš dalies pritardamas S. Martinaičio mintims, pridūrė, jog ateityje galima būtų apmokestinti ir sporto varžybų dalyvius.

Visgi buvo nutarta pritarti paruoštam projektui.

Birštono TIC prašymas padidinti įkainius vykdomoms edukacinėms programoms buvo išgirstas, nors įstaigos vadovė negalėjo savo prašymo pagrįsti skaičiais.

Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimas dėl buvusių Turizmo informacijos centro patalpų (Jaunimo g. 3) panaudojimo. Projekte buvo siūloma viešo konkurso būdu išnuomoti patalpas viešo maitinimo paslaugoms vykdyti. S. Martinaitis diskusiją pradėjo retorišku klausimu: o kodėl norima, kad šiose patalpose būtų teikiama tik viešo maitinimo paslauga? Anot Tarybos nario, šioje vietoje galėtų įsikurti koks nors administracinis biuras. Merė N. Dirginčienė replikavo, jog administracinė patalpų paskirtis leis nuomininkams vykdyti kad ir prekybą dėvėtais rūbais, o tokia veikla nepageidaujama kurorto centre. Balsavimas parodė, jog dauguma Tarybos narių pritarė, kad buvusio TIC’o patalpose būtų vykdoma viešo maitinimo paslauga (10 už, 2 prieš, 1 susilaikė).

Tarybos nariai pritarė siūlymams išnuomoti du gręžinius, leisti Lietuvos kurorto asociacijai įsikurti Kurhauzo patalpose bei jomis naudotis panaudos sąlygomis.

Taryba atleido nuo atliekų surinkimo, tvarkymo ir išvežimo rinkliavos pareiškėjus, kurie turi nuosavybę savivaldybėje, bet negyvena ir nevykdo jokios veiklos turimoje nuosavybėje. Svarstant šį klausimą buvo išsakyti priekaištai ir UAB „Ekonovus“ už netinkamą darbų vykdymą.

Tarybos nariai nutarė, jog, vykdant kapinių plėtrą, būtina daugiau dėmesio skirti aptarnavimo infrastruktūros plėtrai. Buvo palaikyti pasiūlymai įrengti koplytėlę ir šarvojimo salę bei leisti aptarnavimui skirtas patalpas įrengti ir kitoje įvažiavimo gatvės pusėje.

Merė N. Dirginčienė paprašė administracijos nepamiršti ir Nemajūnų kapinių plėtros planų.

Tarybos nariai buvo gerai nusiteikę ir neatrodė, jog po paskutinio posėdžio buvo praėję du mėnesiai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti