•  

     

     

     

     

Birštono savivaldybės Taryba patvirtino 2014 m. biudžetą

 IMGP2325 Sausio 24 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausiai buvo pristatyta galimybių studija „Birštono miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“.

Ji reikalinga, nes kurorte norima sumažinti išlaidas gatvių apšvietimui, tam pritaikant naujausias technologijas.

Tarybos nariai pritarė sprendimui 70% kapinių statinių perleisti Prienų rajono savivaldybės nuosavybėn. Tiesa, sprendimo projektas įsigalios tik tada, kai abi savivaldybės pasirašys susitarimą dėl kapinių naudojimo, plėtros ir išlaidų paskirstymo.

Išplėstas Birštono savivaldybės nuosavybės teise valdomų žemės sklypų, kurie gali būti nuomojami ne aukciono būdu, sąrašas. Į jį įtraukti dar du sklypai, esantys Karalienės Barboros alėjoje.

Nuo šiol Birštono savivaldybėje smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo klausimus kuruos ne Ūkio, turto ir kaimo plėtros skyrius, o Strateginio planavimo ir investicijų skyrius. Komisijos pirmininke paskirta pastarojo skyriaus vedėja Jovita Tirvienė.

Tarybos nariai nustatė atlyginimų koeficientus biudžetinių įstaigų vadovams. Tiesa, svarstant Nemajūnų dienos centro direktoriaus atlyginimo klausimą, Tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Sprendimo projekte buvo siūloma nustatyti 23,19 koeficientą, bet šis sprendimas nebuvo priimtas. Balsavusiųjų nuomonės pasiskirstė po lygiai. Lemiamą įtaką sprendimui turėjo merė Nijolė Dirginčienė, nes, esant tokiai situacijai, Tarybos pirmininkė gali panaudoti papildomą balsą.

Balsuojant dėl pasiūlymo nustatyti atlyginimo koeficientą 24, nuomonės pasiskirstė jau kitaip. Už balsavo 9 Tarybos nariai. Vieno Tarybos nario pozicija susvyravo.

Posėdyje pritarta bendrovės „Birštono šiluma“ investiciniam planui 2014-2016 m. Pagal jį bendrovė planuoja investuoti į transporto ir kitą technologinę įrangą apie 450000 litų.

Buvo patvirtinta savivaldybės tarnybinių gyvenamųjų patalpų nuomos tvarka.

Taryba patvirtino 2014 m. savivaldybės biudžetą. Pasak N. Dirginčienės, šių metų biudžetas yra su taupymo elementais. Įvairioms rėmimo programoms skirta 50% mažiau lėšų nei 2013 m. Sumažėjo ir savivaldybiųįstaigų biudžetai, bet buvo konstatuota, jog atlyginimams, Sodrai bei įvairių komunalinių paslaugų apmokėjimui ir kitiems poreikiams lėšų tikrai pakaks.

Tam, kad 2014 m. savivaldybės biudžetas būtų subalansuotas, reikės imti apie 2,7 mln. litų paskolą. Lėšos bus naudojamos ES projektų finansavimui.

Planuojama, jog 2014 m. biudžeto pajamos sudarys 22 948 837 litų, išlaidos – 25 667 637 litų.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti