Birštono savivaldybės Taryba ir investuotojai surado bendrą kalbą – plėtra bus tęsiama

IMGP3705

kvitrina.com

Birželio 21 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl 2016 m. balandžio 21 d. Birštono savivaldybės Tarybos pasirašytos sutarties su UAB „Sanatorija Vytautas“ dėl Savivaldybės nuosavybės teise valdomų dviejų sklypų nuomos 99 metams nutraukimo. Tai 1,4131 ha sklypas Kunigaikštienės Elenos gatvėje ir 5,8717 ha sklypas Karalienės Barboros alėjoje. Tame posėdyje buvo išsakyta gan griežta savivaldybės pozicija dėl sutarties nevykdymo ir pagrasinta nutraukti sutartį, jei nebus sumokėtos skolos už žemės sklypų nuomą ir delspinigai už neatliktus infrastruktūros darbus.

IMGP3696

Investuotojai iki numatyto termino padengė skolą už žemės sklypų nuomą.

Visgi, rugpjūčio 30 d. Tarybos posėdžio dienotvarkėje vėl atsirado Birštono savivaldybės administracijos paruoštas sprendimo projektas dėl minimos sutarties nutraukimo, nes delspinigiai už neatliktus infrastruktūros darbus nebuvo padengti.  Nebuvo pateiktas ir draudimo garantija  sutarties vykdymo užtikrinimui

IMGP3716

Tarybos posėdžio metu investuotojų atstovai pristatė Tarybos nariams savo viziją ir paprašė pratęsti sutarties vykdymą 5 metams. Taip pat įsipareigojo po susitarimo prie sutarties pasirašymo po 10 darbo dienų pristatyti draudimo garantiją sutarties vykdymo užtikrinimui. Diskusijų metu išaiškėjo, jog ginčo situacija tarp Savivaldybės ir investuotojo atsirado dėl komunikacijos problemų ir pasitikėjimo stokos.

vytautas_mineral_spa_diena

Investuotojo atstovai patikino, jog turi didelį norą tęsti projektą ir prisidėti prie Birštono klestėjimo. Buvo pabrėžta, jog dabar veikiantis „Vytautas Mineral SPA“ kompleksas dirba pelningai ir sukūręs apie 200 darbo vietų, metų pabaigoje pradės veikti dar vienas korpusas, kuris dar sukurs apie 100 darbo vietų. Plėtros projektas, kurį vykdys bendrovė „Birštono plėtra“ (pasikeitė bendrovės pavadinimas. Buvo „Sanatorija Vytautas“), tai tąsa jau turimo komplekso. Pagal pristatytą viziją, kurorte turėtų atsirasti Grožio klinika, konferencijų salė, parkas, akvaparkas ir šiuolaikinė prieplauka su uostu.

Po diskusijų buvo paruoštas alternatyvus projektas, kuriuo buvo įtvirtinti aukščiau minėti pakeitimai ir uždegta žalia šviesa investuotojų darbų tęstinumui. Tiesa, tik po 10 darbų dienų bus aišku, ar susitarimas dėl sutarties pratęsimo įsigalios.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti