•  

     

     

     

Birštono savivaldybės Taryba griežtina sąlygas apleistų namų ir žemės sklypų savininkams

Gegužės 31 d. Birštono savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo informacija apie kapinių plėtros galimybes.

IMGP7556

Ją pristatė KTU docentas Petras Oržekauskas, kuris yra vienas šalyje laidojimo koncepcijos autorių. Svečias parodė Tarybos nariams, kaip mirusiųjų atmintis įamžinama kitur, ir pasiūlė, svarstant kapinių plėtros galimybes, nesustoti tik prie tradicinių metodų, o sudaryti krašto gyventojams pasirinkimo galimybę.

Vėliau prasidėjo sprendimų priėmimo maratonas. Taryba po mėnesio pertraukos vis tik pritarė naujoms Birštono vandentiekio šalto vandens ir nuotekų šalinimo bei valymo kainoms. Įmonės direktorius Cezaras Pacevičius Tarybos nariams pristatė vykdomus ir planuojamus veiksmus, kurie turi sumažinti vandens infiltracijos mastus. Sprendimas buvo priimtas, nors jis ir pabrangins šalto vandens ir nuotekų tarifus.

Diskusijų metu buvo išsakytos mintys, jog sumažinti tarifą gali ir abonentų skaičiaus didėjimas.

Tarybos nariai pritarė bendrovės „Birštono šiluma“ tinklų atnaujinimo investiciniam projektui, kurio vertė sieks 1,8 mln. litų, o taip pat tiksliniam vietinių reikšmės kelių atnaujinimui. Pagal pastarąjį projektą bus tvarkomas Druskupio gatvės šaligatvis, platinama Kęstučio gatvė ir tvarkoma jos danga.

Taryba griežtai pasisakė už nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio tarifų didinimą savininkams, kurie neprižiūri savo turto. Nuo 2014 m. apleistų namų savininkai turės mokėti 2 proc. nekilnojamojo turto, o apleistų žemės sklypų – 4 proc. žemės mokesčio tarifus.

Taryba taip pat patvirtino du naujus įstaigų vadovus. Alytiškis Rimvydas Čaplikas laimėjo konkursą viešosios įstaigos Birštono būsto energijos taupymo agentūros vadovo,

IMGP7577

o Rūta Kapačinskaitė – Birštono turizmo informacinio centro direktoriaus vietai užimti. R. Čaplikas pareigas pradės eiti nuo birželio 10 d., R. Kapačinskaitė – nuo birželio 3 d.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti