•  

     

     

     

     

Birštono savivaldybės mero pavaduotojas lankėsi Paryžiuje

Siekiant formuoti palankų Kauno regiono įvaizdį tarptautinėje arenoje, skatinti bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir įgyvendinti darnią regiono ekonominę ir socialinę plėtrą, vystant tarptautinio bendradarbiavimo ryšius įvairiose veiklos sferose, balandžio 16-19 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojų vizitas į Paryžių (Prancūzija). Vizito į šį miestą vyko ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius.
Delegaciją sudarė: Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Venckūnas, Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vasilijus Popovas, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Makarevičius, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Kubiakas, Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Raseinių rajono savivaldybės tarybos sekretorė Violeta Lauciūnienė, o taip pat VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros direktorė Lina Misiukevičienė ir projektų vadovė Gaila Tulušienė.
Vizito Paryžiuje metu Kauno regiono delegaciją priėmė Île-de-France regiono tarybos nariai p. Bernard Gauducheau ir p. Leila Diri, kuri atsakinga už jaunimo reikalus kvalifikacijos kėlimo, tarptautinių ryšių ir išsilavinimo srityse. Ponas Bernard Gauducheau, taip pat yra ir Vanves miesto, kuriame gyvena apie 30 tūkst. gyventojų, meras. Sveikinimo žodį susitikimo pradžioje tarė Kauno regiono Tarybos pirmininko pavaduotoja ir Kėdainių rajono savivaldybės mero Nijolė Naujokienė, kuri pastebėjo, kad Kauno regioną sudaro 8 savivaldybės, panašiai kaip ir Île-de-France, kuris susideda iš 8 departamentų. Ponia Nijolė Naujokienė papasakojo apie Kauno regioną, o vėliau visi Kauno regiono vicemerai trumpai pristatė savo atstovaujamas savivaldybesÎle-de-France regiono Tarybos nariai supažindino Kauno regiono delegaciją su Prancūzijos teritoriniu ir administraciniu suskirstymu, Prancūzijos socialine politika bei vietos demokratijos sistema.
Prancūzijos administracinė sistema yra decentralizuota. Visa šalies teritorija suskirstyta į regionus, kuriuos valdo gyventojų išrinktos tarybos. Regionus sudaro departamentai (pranc. départements), kuriuos taip pat valdo gyventojų išrinkti tarybos nariai. Departamentai sudaryti iš savivaldybių. Île-de-France regione yra 8 departamentai ir 1281 savivaldybė. Kauno regiono delegacija pasidomėjo, ar gyventojai aktyviai dalyvauja rinkimuose. Île-de-France regiono tarybos nariai pastebėjo, kad rinkėjų aktyvumas priklauso nuo to, kaip vyksta rinkimai. Jeigu renkami savivaldybių tarybų nariai, aktyvumas pakankamai aukštas, o tolstant nuo vietos valdžios, rinkėjų aktyvumas mažėja. Be to, Île-de-France regiono atstovai pabrėžė, kad Prancūzijoje itin svarbu gyventojams aiškinti, kodėl buvo priimtas vienas ar kitas sprendimas, be to, siekiant perrinkimo, būtina išpildyti priešrinkiminius pažadus.
Socialinės paramos sistema Prancūzijoje pradėta diegti nuo II-ojo pasaulinio karo ir šiuo metu egzistuoja keletas svarbiausių pašalpų/išmokų rūšių: pensijų išmokos, sveikatos draudimas, šeimos apsaugos/pagalbos, nedarbo, būsto, solidarumo (pagalba žmonėms, ne esantiems socialinėje sistemoje). Pastaraisiais metais nedarbas auga, o minimali alga – 1500 eurų. Tačiau net ir daugiau gaunantys gyventojai gali tikėtis įvairios paramos, kadangi atsižvelgiama ne tik į atlyginimus, bet ir į šeimos sudėtį.
Île-de-France regiono atstovai taip pat pristatė ir Prancūzijos sistemą, kurios prioritetas šiuo metu – lopšeliai-darželiai. Nuo 3 metų vaikai pradeda lankyti mokyklas, kurios jau yra privalomos visiems vaikams, todėl didžiausia problema – valstybiniai lopšeliai-darželiai, kadangi dauguma tėvų nori leisti savo vaikus į valstybinius darželius, nes jais pasitiki labiau nei privačiais. Mokestis už darželius priklauso nuo tėvų pajamų dydžio, o pirmenybė teikiama toms šeimoms, kuriose abu tėvai yra dirbantys.
Vizito Paryžiuje metu Kauno regiono delegacija turėjo dalykinį susitikimą su Paryžiaus regiono ekonominės plėtros agentūra, kurios tikslas – didinti Paryžiaus regiono pasaulinę įtaką, skatinant Paryžiaus regione įsikūrusių verslo įmonių augimą. Be to, Paryžiaus regiono ekonominės plėtros agentūra skatina bendradarbiavimą tarp įmonių ir/ar mokslo institucijų, taip užtikrinant regiono įmonių konkurencingumą.
Vizito Prancūzijoje baigiamuoju akcentu tapo apsilankymas Paryžiuje įsikūrusioje Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje. Kauno regiono delegaciją priėmė Lietuvos Respublikos ambasados Prancūzijos Respublikoje patarėja ponia Dalia Kreivienė. Susitikimo metu buvo aptartos dvišalio bendradarbiavimo su Prancūzijos savivaldos institucijomis galimybės. Kauno regiono delegacija taip pat domėjosi lietuvių bendruomene Prancūzijoje, kuri nors ir nėra itin gausi, tačiau aktyviai dalyvauja socialiniame ir kultūriniame gyvenime. Be to, nuo 1995 m. Paryžiuje veikia Prancūzijos lietuvių bendruomenės mokyklėlė „Genys“, kurią lanko 2-12 metų vaikai.

Birštono savivaldybės informacija

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti