• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Birštono savivaldybės merė tikisi, jog kurorte įsikūręs verslas sukurs unikalias sąlygas atvykstantiems turistams aktyviai pailsėti ir pasigydyti

IMGP7174

Vacys Staknys

Ką gi, Covid-19 pandemija atitraukė, ir Birštonas vėl su trenksmu švenčia kurorto dienas. Šiais metais kurortas „.vėl ošia!“ ir gan neblogai. Net gamta leido birštoniečiams ir svečiams pasidžiaugti sukurta šventine nuotaika.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė tradiciniame susitikime su Birštono žurnalistų klubo nariais pasidalino mintimis apie kurortą, naujoves ir būsimus planus. 

Be jokios abejonės, daug dėmesio buvo skirta birželio 9 d. oficialiai atidarytai rekonstruotai pagrindinei kurorto Jaunimo gatvei. Pasak merės, nors gatvės remontas truko tik dvejus metus, bet per tą laiką iš gyventojų ir verslo buvo sulaukta labai daug priekaištų. Tačiau gatvė jau atidaryta eismui, o ir pagrindinis įvažiavimas į Birštoną tapo karališkesnis. Ir juostelės kirpimas šiai progai buvo unikalus. Iš karšto oro baliono degiklio paleista liepsna nudegino aukštai pakabintą juostelę. Toks būdas parodo, kaip ilgai reikėjo laukti gatvės rekonstrukcijos pabaigos.

Bet tai jau praeitis. Kaip ir su dvejais pandemijos metais, kurie kurortui nebuvo itin palankūs. Bet, anot merės, dabar poilsinis ir sveikatingumo verslas atsigauna, nors pasiekti 2019 m. lygį ne taip lengva. N. Dirginčienė konstatavo, jog gautos Covid-19 įveikimui lėšos padėjo užbaigti Birštono sporto ir sveikatingumo centrą, atnaujinti Birštono PSPC ir darželio „Giliukas“ pastatus, eina į pabaigą Birštono meno mokyklos rekonstrukcija. Savivaldybės vadovės teigimu, teliks sutvarkyti savivaldybės administracijos pastatą. Merė pasidžiaugė atnaujintu Žvėrinčiaus taku, vykdomais darbais ties viaduku virš kelio Vilnius-Prienai-Marijampolė ir kitais darbais.

 

Birštono kempingas netrukus priims pirmuosius klientus, norinčius išbandyti įlipimą12 m aukščio bokštą, o vasaros viduryje turėtų būti atidaryta rogučių trasa. Tiesa, rogučių trasos atsiradimas – tai slidinėjimo eros nuo kalno Birštone pabaiga. Vystytojai tikisi, jog rogučių trasa bus populiari ir žiemą – nusileidimo emocijos išlieka, bet jos tikrai bus kitokios. 

Susitikime savo verslą pristatė ir odontologijos klinikos „Mundus“ atstovai. Tiesa, klinika klientus aptarnauja jau gerą pusmetį. Pasak jos direktorės, pirmiausiai reikėjo prijaukinti pacientus, o paskui galvoti apie klinikos pristatymą. N. Dirginčienė akcentavo ir eismo sutvarkymą kurorto centre ir kiemuose bei apmokestinimo vietų įvedimą. 

Kaip įprasta, susitikime su žurnalistais buvo akcentuoti teigiami pokyčiai kurorte, o esamos problemos liko už borto. Bet šventiniai renginiai parodo, jog problemų yra ir nemažai. 

Šeštadienį J. Meškos parke vėl buvo suorganizuotas mugės dalyvių generatorių „koncertas“, nors savivaldybės vadovai kiekvienais metais žada Kęstučio gatvėje įrengti elektros įvadus prie apšvietimo stulpų.

IMG_0026

Karalienės Barboros gatvės atkarpa link Žvėrinčiaus gatvės vis dar panaši į prastą lauko keliuką, o ne Karališkojo kurorto gatvę. O ir pati gatvė dažnai virsta automobilių stovėjimo aikštele. Jei džiaugiamės verslo aktyvumu, būtų neblogai ir pagerinti infrastruktūrą šalia jų objektų.
Dar vienas pastebėjimas. Šeštadienio vakaras parodė, jog Birštone katastrofiškai trūksta automobilių stovėjimo aikštelių, todėl būtina įveiklinti buvusios turistinės bazės vietas ir ten jas įrengti. Toks sprendimas leistų šiek tiek nuimti srautus nuo kurorto. Tiesa, kartu reikėtų išspręsti ir patogaus bei reguliaraus perkėlimo per Nemuną problemą, esant dideliam žmonių srautui.

Bet apskritai kurortas gerai  pasiruošė ir pažymėjo 640 m. jubiliejų. Renginių gausa, įspūdinga mugė į Birštoną pritraukė tūkstančius žmonių, kurie kartu su organizatoriais sukūrė tikrai ošiančią aplinką. 

Taip pat skaitykite