• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Birštono savivaldybės merė: „ Jau dabar akivaizdu, kad mažės išlaidos įvairiems renginiams“

kvitrina.com

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė atsakė į naujienų portalo kvitrina.com pateiktus klausimus. Klausimai buvo užduoti nuotoliniu būdu.

20200318_161219

Kaip vertinate situaciją savivaldybėje, paskelbus karantiną?

Birštono savivaldybė labai operatyviai reagavo ir reaguoja į visus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus ir nurodymus.

Bendraujame (nuotoliniu būdu) su visų įstaigų, bendrovių vadovais. Labai liūdna matyti ištuštėjusį kurortą. Užsidarė SPA centrai, viešbučiai, sanatorijose liko tik reabilitaciniai ligoniai. Uždaryti beveik visi restoranai, kavinės. Kai kurios įstaigos gamina ir siūlo maistą išsinešimui. Uždaryti kosmetologijos centrai, kirpyklos.

Biudžetinėse organizacijoje darbas vyksta daugiausiai nuotoliniu būdu. Pedagogai ruošiasi darbui su mokiniais nuotoliniu būdu. Savivaldybės administracijos darbuotojai vykdo viešuosius pirkimus, ruošiasi ES projektų įgyvendinimui.

Esu dėkinga visiems, kurie operatyviai reaguoja į nurodymus, supranta, kad ši situacija yra labai rimta. Verslo vadovų nuomone, geriau dabar užsidaryti, išlaukti tą sunkų laikotarpį, susitvarkyti, dezinfekuoti patalpas tam laikui, kai vėl bus pradėta vykdyti veikla.

Ar Savivaldybės administracija imasi visų reikalingų veiksmų šiai situacijai suvaldyti?

Savivaldybės administracija, vadovaudamasi LR Vyriausybės nutarimais dėl karantino ir remdamasi Sveikatos apsaugos ministro, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, nurodymais, vykdo visus reikalingus veiksmus situacijai suvaldyti.

Nuo pat Ekstremalios situacijos paskelbimo valstybėje, o vėliau ir karantino paskelbimo, yra suaktyvintas Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos darbas, Ekstremalių situacijų operacijų centro darbas ir paskirtas Savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas. Vykdomi Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo nurodymai. Atsižvelgiant į aplinkybes, yra imamasi visų būtiniausių veiksmų Birštono savivaldybės gyventojų saugumui ir sveikatai užtikrinti. Savivaldybėje numatytos patalpos saviizoliacijai.

  1. Ar turi ir turės įtakos karantino įvedimas biudžeto surinkimui?

Taip, tikrai turės. Visoje Lietuvoje jausime ryškų ekonomikos nuosmukį. Esant šiai situacijai, prognozuoti anksti. Manau, kad mažės visų mokesčių surinkimas, tarp jų ir Kurortinės rinkliavos.

Tikimės, kad, Vyriausybei patvirtinus 5 mlrd. eurų vertės ekonomikos skatinimo paketą, skirtą padėti šalies gyventojams ir verslui, ir Birštono verslo atstovai ras būdų pasinaudoti šiomis galimybėmis, kad bus rasta priemonių, kaip išsaugoti žmonių darbo vietas.

Ar bus koreguojamos išlaidų programos ir kokios programos liks prioritetinėmis?

Manau, kad tikrai bus koreguojamos išlaidų programos, tačiau apie tai dar anksti kalbėti.

Ar gyventojai yra pakankamai informuoti apie jūsų sprendimus?

Visoje Lietuvoje paskelbus karantiną, vadovaujamės Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų centro rekomendacijomis, pateikiame visą Birštono savivaldybės gyventojams reikalingą informaciją.

Šiuo laikotarpiu labai svarbu vadovautis tik oficialiai skelbiama informacija, nes informacijos srautas yra ypatingai didelis. Stengiamės gyventojams perduoti būtent jiems aktualią informaciją, operatyviai ir atsakingai dalintis reikiamomis rekomendacijomis, naujienomis, patarimais.

Kokią pagalbą verslui, kuris dėl karantino sustabdė veiklą, siūlys savivaldybė?

Pirmiausia pagalbą turi teikti Valstybė, nes ši situacija yra force majeure. Niekas negalėjo numatyti iš anksto tokios situacijos. Kol kas anksti kalbėti apie konkrečias Savivaldybės pagalbos priemones. Tik noriu patikinti, kad prie šių klausimų grįšime dar ne vieną kartą.

Jei bus imtasi išlaidų mažinimo, kokios sritys tą pajus pirmiausiai?

Jau dabar akivaizdu, kad mažės išlaidos įvairiems renginiams (kultūros, sporto), siūlysime biudžetinėms įstaigoms susilaikyti nuo ne pirmo būtinumo prekių, paslaugų įsigijimo.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti