•  

     

     

     

Birštono savivaldybėje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

IMGP0597Sausio 13 d. Birštono savivaldybėje buvo minimos Laisvės gynėjų dienos 23-osios metinės. Renginiai prasidėjo ryte, kai Birštono savivaldybė prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Prisimenant 1991 m. Sausio 13-osios aukas, Savivaldybės, švietimo ir kitų įstaigų languose buvo uždegtos simbolinės atminties žvakutės.

Vėliau Birštono kurorto bendruomenės nariai tradiciškai susirinko prie Laisvės ir Nepriklausomybės simboliu tapusio dr. J. Basanavičiaus paminklo.

J. Basanavičiaus aikštėje Birštono jaunieji šauliai iškėlė Lietuvos trispalvę. Visi susirinkusieji klausėsi Birštono ir „Žiburio“ gimnazijų moksleivių atliekamų patriotinių dainų ir iškilmingų kalbų apie Laisvės ir Nepriklausomybės svarbą.

Renginyje sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, kuris teigė, jog labai svarbu išsaugoti atmintį apie reikšmingus Sausio 13-osios įvykius, prisiminti kovotojus už Laisvę ir branginti valstybės, visos tautos bei kiekvieno žmogaus asmeninę laisvę šiandien. Po vėliavos pakėlimo kurorto bendruomenė dalyvavo šv. Mišiose už Lietuvos Laisvės gynėjus Birštono šv. Antano Paduviečio bažnyčioje.

Pagal Birštono savivaldybės informaciją

zp8497586rq

Taip pat skaitykite