• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Birštono PSPC direktorė: „Jokių revoliucijų, tik tinkamai atliekamos kasdieninės paslaugos ir kūrybiškas požiūris į numatytus tikslus“

IMG_0166

Vacys Staknys

Birštono PSPC turi naują vedlį. Tai kaunietė Laura Stankevičienė, turinti medicinos ir vadybos pagrindus bei patirties dirbant ligoninėje, savivaldybėje, privačiame versle. Jos pačios žodžiais, esanti universali vadybininkė. Į klausimą, kodėl nutarė kandidatuoti į Birštono PSPC vadovo postą, atsakė paprastai – toks darbas artimas sielai ir šalia Kauno. Pokalbio eigoje supratau žodžių „šalia Kauno“ esmę. Direktorė prižiūri senyvo amžiaus mamą. 

Laura Stankevičienė paneigė kalbas, jog perimdama vadovavimą įstaigai ji rado prastą padėtį. Pasak jos, situacija įstaigoje nebuvo bloga, o kalbos apie skolas – pagražintos, nes tai iš tiesų buvo ne skola, o vėlavimas mokėti už atliktus darbus. 

Atlikus analizę, paaiškėjo viena kita administravimo klaidelė, bet tai jokiu būdu neturėjo įtakos sėkmingam įstaigos darbui. 

L. Stankevičienė prisipažino, jog darbo sąlygos Birštono PSPC – aukšto lygio: patyręs kolektyvas, gera aparatūra, jau nekalbant apie pastatą. Tiesa, direktorės teigimu, išlenda viena kita problema, bet ji linkusi jas spręsti, o ne dejuoti. 

Jos teigimu, stabiliam PSPC darbui reikia turėti ne mažiau kaip du šeimos gydytojo etatus, ir šis tikslas rudenį bus įgyvendintas. Direktorė pasidžiaugė, jog palaikomojo gydymo slaugos skyriuje visi etatai užimti, o darbuotojai – aukštos kvalifikacijos. Pasak direktorės, yra tikslas turėti Psichikos sveikatos specialistą, kuris priiminėtų pacientus vieną dieną per savaitę. Bet dėl to reikės derėtis su Ligonių kasomis. Šiuo metu PSPC pacientus konsultuoja ginekologas (vieną dieną per savaitę), du kartus per savaitę priima odontologas, planuojama teikti savivaldybės gyventojams ir dantų higienos paslaugas. 

Visgi, L. Stankevičienės manymu, Birštono savivaldybės gyventojai turėtų suprasti, jog, kuo daugiau bus prisirašiusių prie PSPC, tuo daugiau galimybių pritraukti konsultacijoms antrojo lygio specialistus, o tai naudinga patiems gyventojams. 

Direktorė davė suprasti, jog problemos sprendžiamos ne replikomis, o diskusijų metu. „Mėgstu, kai darbai užbaigti, o ne palikti ateičiai. Pati vadovaujuosi šiuo principu ir reikalauju to paties iš darbuotojų. Nemanau, kad esu darboholikė, bet neretai užsibūnu darbe“, – mintimis dalinosi Birštono PSPC direktorė.

Ir dar šiek tiek apie Birštono PSPC vadovę. Yra našlė, turi 20 m. dukrą, kuri pasirinko mediciną. Gyvena Kaune, laukia kol bus sutvarkytas Kaunas-Prienai kelias, neatmeta galimybės, jog ateityje taps ir mūsų krašto gyventoja. 

Darbai vyksta, reikia įsivažiuoti, pristatyti visuomenei slaugos skyrių, sukomplektuoti etatus, pašalinti rekonstrukcijos broką“, – pokalbio pabaigoje pasakė Laura Stankevičienė.

Taip pat skaitykite