lsdp-baneris-2a

Birštono politikoje kvepia ledonešiu

1_LSDDP_virselis_pataisytas

Šiandienos demokratiją Birštono politikoje palyginčiau su šalčiu sukaustytos upės tėkme, kuri pačiais ilgiausiais Nemuno vingiais apjuosė visą Birštono savivaldybės teritoriją. Visiškas štilis politikoje ir palaimintoji tyla bei ramybė savivaldoje. Iš vienos pusės – tai neįkainojamoji, neįperkamoji vertybė, kurią akcentuodamas, kad „genijus bus tas, kas sugebės parduoti tylą Birštone“, įvardijo Henrikas Juškevičius, buvęs  UNESCO generalinio sekretoriaus patarėjas. Iš kitos pusės stingdanti tyla – prieš proveržį politikoje, prieš drąsų, teisingą žingsnį, atvirą nuomonę ir reikalaujančią pokyčių Birštono savivaldos politiką.

Birštonas1

Beveik tris dešimtmečius gyvename laisvoje, nepriklausomoje demokratinėje valstybėje. Žmonės, kurie Sąjūdžio šviesoje patikėjo Lietuvos pasirinkimu, šiandien giliai atsidūsta: „Ne tokios Lietuvos norėjom…“ Dažnas pakalbintas birštonietis prabyla ta pačia liūdna gaida. Birštonas plečiasi, gražėja, didėja poilsiautojų ir turistų srautai. Tačiau tai tik statistika, kuri labai gražiai ir patraukliai pateikiama viešoje erdvėje. O kaipgi pagrindinis Birštono savivaldybės mechanizmo sraigtelis – žmogus? Kiek išgirstas, kiek išklausytas, kiek matomas ir kaip rūpimas? Pašaliečiui atrodytų, kad mechanizmas veikia gerai, nes visi sraigteliai sukasi. Kitaip būti ir negalėtų, nes kiekvienas didžiulio mechanizmo sraigtelis gerai valdomas labai paprastu įrankiu – baime. Baimė – ne proveržio, bet nuosmukio palydovė. Artėjantys rinkimai – laikas, kai kiekvienas birštonietis privalo savęs paklausti, ar aš tikrai noriu demokratijos? Ar ji svarbi man, aplinkai, kurioje dirbu ir kurioje gyvenu? Jeigu manai, kad taip, tuomet padrąsinu Tave – atėjo laikas! Atėjo laikas dienai „atrištom akim“, kaip sakė mūsų kraštietis, poetas Just. Marcinkevičius. Nesutinku, kad birštoniečiui priimtinas vienos tiesos ir vienos nuomonės nuleidimas „iš viršaus“. Tikiu, kad nei vienas žmogus nepageidauja ateiti į rinkimus sukaustytas baimės, jog kažkur balsavimo patalpoje jį seka „trečioji akis“. Ir manau, kad niekas nenorėtų drebinti rankų balsuodamas už kandidatus dėl to, kad jam darbdavys liepė telefonu nufotografuoti balsavimo biuletenį ir parodyti, kad „teisingai užbalsavo“. Ar mes norime menkinti rinkėją, nuvertinti jo savigarbą ir leisti klestėti savivalei? Ar sutinkame ir toliau gyventi baimėje, taikytis su savivale? Ar nuo vadovo požiūrio į darbuotoją priklauso galimybė gauti arba negauti išeitinę kompensaciją už ilgus darbo metus vienoje darbovietėje?

Kitaip mąstančių žmonių idėjos ir darbai Birštone atsiduria nuošalėje, lieka nepastebėti, ignoruojami, atmetami. Žinia apie juos sunkiai skinasi kelią į bendruomenę per žiniasklaidą ir kitas viešinimo priemones. Laikas ištiksėjo ir beldžiasi stipriu trenksmu, kad metas atsinaujinti politikoje, išvaduoti visuomenę nuo baimių! Nuo baimės išdrįsti pasakyti savo nuomonę, baimės pritarti drąsiai ir teisingai minčiai, baimės dėl nepaklusnumo gauti mažesnį atlyginimą arba netgi atsisveikinti su darbo vieta, baimės bendrauti su „ne tai politinei jėgai“ priklausančiu žmogumi, baimės dėl savo ir vaikų rytdienos. Ir dar daug visokių didelių ir mažų baimių gyvuoja mūsų tarpe. Žiemos įšalas anksčiau ar vėliau paleidžia žemę iš savo glėbio. Kaip ir ledai Nemune – vieną gražią pavasario dieną išplauks. Baigsis ir sąstingis politikoje. Ledonešiu jau kvepia Birštono žmonių bendruomenėje, virš Nemuno besisukiojančio vėjo gaivume. Kovas beldžiasi į kiekvieno rinkėjo duris. Teatsiveria jos demokratinėms permainoms!

LSDD Partijos kandidatų sąrašo į Birštono savivaldą vardu –

LR Seimo narys Andrius Palionis

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDDP Birštono skyriaus rinkiminės sąskaitos.

Užsakymas Nr. 1902/008

Taip pat skaitykite